Autor: Adam Spáčil

2 nejlepší akcie Metaverse k nákupu v roce 2022 a dále

Vzhledem k tomu, že akcie klesly o 63 % až 73 % oproti nedávným maximům, nabízejí tito lídři metaversa výbušný růst.

Vzhledem k tomu, že akcie klesly o 63 % až 73 % oproti nedávným maximům, nabízejí tito lídři metaversa výbušný růst.

Metaverze je jedním z nejžhavějších nových trendů v technologickém odvětví, ale mnoho slibných společností, které se v této oblasti angažují, zaznamenalo v posledních měsících dramatické výprodeje. Množství rizikových faktorů, které jsou nyní ve hře, způsobuje, že investoři dávají přednost bezpečnějším, předvídatelně ziskovým podnikům, a to vedlo k masivním propadům společností v softwarovém odvětví.

Dramatické výprodeje, které zasáhly softwarový průmysl, vytvořily pro dlouhodobé investory, kteří chtějí vydělat na růstu metaverza a na společnostech, které vývoj virtuálních světů realizují, příležitost k nákupu špičkových hráčů s velkými slevami. Podívejme se blíže na dvě akcie metaverza, které se vyplatí koupit v roce 2022 a držet je dlouhodobě.

1. Software Unity

Společnost Unity Software poskytuje služby v oblasti vývoje her, analytické technologie a nástroje pro digitální reklamu. Společnost je jasnou jedničkou na trhu, pokud jde o vývojové enginy pro mobilní hry a obsah pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), a je připravena na obrovský dlouhodobý růst.

Příjmy společnosti Unity vzrostly ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 43 % na 315,9 milionu dolarů a za poslední rok o 44 % na 1,1 miliardy dolarů. Pro současný fiskální rok společnost Unity předpokládá růst tržeb o zhruba 35 %. Tento výhled vypadá docela povzbudivě ve srovnání s loňskými výsledky a úrovní zpomalení růstu, kterou naznačují výhledy mnoha jiných softwarových společností.

Společnost Unity poskytuje nástroje, které připravují půdu pro další vývoj interaktivního obsahu, a je na dobré cestě hrát klíčovou roli v prosazování metaverza. Navzdory slibným vyhlídkám na dlouhodobý růst klesla cena akcií společnosti zhruba o 63 % oproti maximům, kterých dosáhla v listopadu loňského roku.

Nyní, když trh přehodnotil násobky, které je ochoten přiřadit softwarovým akciím, a akcie Unity se stáhly, je společnost oceněna na zhruba 15násobek očekávaných tržeb v roce 2022. To je méně než kdykoli od začátku roku 2021 a myslím, že akcie se budou moci odrazit a dosáhnout nových maxim.

2. Roblox

Zatímco vybudování prosperující platformy metaverse je v současné době ambicí mnoha herních a velkých technologických společností, Roblox již v tomto směru zaznamenal značný úspěch. Společnost provozuje jednu z nejúspěšnějších metaverzí na světě a čtvrté čtvrtletí zakončila s průměrným počtem 49,5 milionu aktivních uživatelů denně, což je o 33 % více než v předchozím roce.

Společnost ukončila loňský rok s tržbami ve výši 1,9 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 108 %. Objednávky vzrostly o 45 % a dosáhly 2,7 miliardy dolarů. Lídr v oblasti metaverse poskytl se zveřejněním výsledků za 4. čtvrtletí také odhadované aktualizace lednových výsledků, které však byly v tomto období poněkud smíšené a akcie po této aktualizaci výrazně ztratily.

Průměrný počet aktivních uživatelů (DAU) v lednu dosáhl 54,7 milionu, což představuje meziroční nárůst o 32 %, a počet hodin strávených na webu se meziročně zvýšil o 26 % na 4,2 miliardy. Společnost však odhaduje, že počet bookings v tomto měsíci vzrostl oproti předchozímu roku pouze o 2 až 3 % a průměrný booking na DAU ve skutečnosti klesl o 22 až 23 % na 4,02 až 4,08 USD.

Podnik čelí náročným srovnáním růstu a oslabení souvisejícím s pandemií. K velkým výprodejům přispěla také zvýšená averze trhu vůči společnostem závislým na růstu, které v současné době nevykazují významné zisky. Akcie společnosti Roblox klesly ze svého životního maxima zhruba o 73 % a tržní kapitalizace společnosti nyní činí zhruba 22,3 miliardy USD a její hodnota je přibližně 7,2násobkem očekávaných letošních tržeb. Ačkoli by společnost mohla být pod tlakem krátkodobé volatility trhu, akcie mají potenciál být pro dlouhodobé investory velkým vítězem.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články