Autor: Filip Kejval

3 akcie, které budete rádi vlastnit, až medvědí trh skončí

Medvědí trhy jsou příležitostí k nákupu vynikajících společností za snížené ceny. Index S&P 500 klesl do června o 20,6 %, což znamená, že má za sebou nejhorší start za posledních pět desetiletí a oficiálně se nachází na medvědím trhu.

Medvědí trhy jsou příležitostí k nákupu vynikajících společností za snížené ceny.

Index S&P 500 klesl do června o 20,6 %, což znamená, že má za sebou nejhorší start za posledních pět desetiletí a oficiálně se nachází na medvědím trhu. Vydržet medvědí trhy může být těžké, zejména když vaše portfolio ztrácí hodnotu měsíc po měsíci.

Medvědí trhy však umožňují nakupovat kvalitní společnosti za zvýhodněné ceny, když se ostatní bojí. Nelze říci, kdy tento medvědí trh oficiálně skončí, ale až se tak stane, budete rádi, že vlastníte tyto tři vysoce kvalitní akcie. Pojďme se o nich dozvědět něco víc.

1. Visa

Společnost Visa (V) pomáhá zákazníkům pohybovat penězi prostřednictvím debetních a kreditních karet a dalších platebních produktů ve 200 zemích. Společnost má v oblasti platebních sítí výrazný náskok a v roce 2020 zpracuje více než 11 bilionů USD plateb - o 80 % více než její další nejbližší konkurent, společnost Mastercard.

Tato globální platební společnost provozuje obchodní model s relativně malým objemem aktiv a díky tomu generuje silný peněžní tok a vysokou ziskovou marži. Za posledních 12 měsíců činila zisková marže společnosti Visa 51 % a volný peněžní tok 15,3 miliardy USD. Jedná se o hotovost, kterou může společnost použít na reinvestice do podnikání, akvizice, výplatu dividend nebo zpětný odkup akcií.

Visa má díky síle síťového efektu své platební sítě silnou výhodu oproti konkurenci a může si vést dobře za různých ekonomických podmínek. Společnost získává poplatky jako procento z objemu plateb, které projdou její sítí, což ji činí odolnou vůči inflaci. Ještě lépe se jí však daří, když je důvěra spotřebitelů vysoká a ekonomické podmínky stabilní.

Díky své dominanci na trhu plateb má Visa dobré předpoklady k tomu, aby i nadále vítězila. Až medvědí trh skončí, budete rádi, že akcie vlastníte.

2. PayPal

Společnost PayPal Holdings (PYPL) také pomáhá zákazníkům převádět peníze a byla jedním z prvních fintechů, který posunul platby do digitálního věku. Společnost propojuje 392 milionů zákazníků s 34 miliony obchodníků po celém světě.

Růst společnosti se zpomalil, což je zčásti způsobeno ukončením partnerství se společností eBay.

Společnost se také přestala soustředit na to, aby na své platformě získala mnoho zákazníků, ale aby ji stávající zákazníci používali častěji. S cílem přimět zákazníky k častějšímu používání aplikace má PayPal více než 50 produktů a služeb pro spotřebitele a obchodníky, včetně kreditních a debetních karet, digitálních peněženek, možnosti koupit nyní a zaplatit později a platformy pro prodejní místa Zettle.

V současné době se společnost obchoduje s poměrem ceny k zisku (P/E) 25, což je nejnižší hodnota v historii, a s forwardovým P/E 15. Ačkoli akcie společnosti PayPal propadly, společnost vytvořila hvězdný ekosystém digitálních plateb. Je to další akcie, kterou budete rádi vlastnit, až medvědí trh konečně skončí.

3. U.S. Bancorp

Společnost U.S. Bancorp (USB) poskytuje bankovní služby ve 2 200 pobočkách v regionech středozápadu a západu USA. Její silnou stránkou je zaměření na tradiční bankovní činnosti - růst vkladů a poskytování úvěrů. Banka je velmi selektivní při půjčování svých peněz tím, že se zaměřuje na nejkvalitnější úvěry, což jí dává výhodu před konkurencí v podobě vynikající návratnosti vlastního kapitálu (ROE).

Vzhledem k zaměření společnosti U.S. Bancorp na tradiční bankovní činnosti je citlivější na změny úrokových sazeb než její konkurenti. V prvním čtvrtletí vzrostl čistý úrokový výnos banky o 3,6 %. Ve svém nedávném březnovém prohlášení banka uvedla, že 2% zvýšení úrokových sazeb by zvýšilo její NII o dalších 3,3 %.

Banky jsou citlivé na ekonomické podmínky a současný trh způsobil, že některé společnosti váhají s jakýmikoliv kroky, dokud se podmínky nezlepší, což může způsobit zpomalení růstu úvěrů bankám. Až medvědí trh skončí, poptávka po úvěrech by se měla zvednout a společnost U.S. Bancorp je připravena toho využít.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články