3 akcie s vysokým dividendovým výnosem, které mají dlouhodobý potenciál

Tyto spolehlivé podniky vykazují působivé výsledky. Akciový trh právě zaznamenal nejlepší měsíc od listopadu 2020, protože investoři se zbavili vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb a místo toho se zaměřili na hospodářské oživení.

Tyto spolehlivé podniky vykazují působivé výsledky.

Akciový trh právě zaznamenal nejlepší měsíc od listopadu 2020, protože investoři se zbavili vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb a místo toho se zaměřili na hospodářské oživení. Nikdo neví, kam by se akciový trh nebo ekonomika mohly v příštích čtvrtletích ubírat. Historie nám však říká, že kvalitní společnosti, které předávají investorům přebytečné zisky prostřednictvím dividend a zpětných odkupů, mohou být vynikajícím zdrojem pasivního příjmu i při volatilitě trhu.

Investice do společností United Parcel Service (UPS -0,93 %), Watsco (WSO -2,01 %) a Tronox (TROX -0,64 %) přináší investorovi průměrný dividendový výnos 3,2 % a expozici vůči různým odvětvím v průmyslovém a materiálovém sektoru. Zde se dozvíte, co dělá z každé akcie nyní skvělou příležitost k nákupu.

Společnost UPS je připravena na desetiletí růstu zisků a dividend.

UPS oznámila 26. července výsledky za druhé čtvrtletí roku 2022. To, co dělá UPS působivou společností - a společností, kterou stojí za to vlastnit po desetiletí - je, že se k problémům staví čelem, místo aby je používala jako výmluvu pro špatné výsledky.

Dobrým příkladem této dynamiky z minulého čtvrtletí byl nižší objem dodávek balíků. Společnost UPS však úspěšně přenesla náklady na spotřebitele prostřednictvím přidaných palivových poplatků a vyšších sazeb, a proto se předpokládá, že její provozní marže v roce 2022 skutečně vzroste na desetileté maximum 13,7 %.

Společnost UPS navíc pokračuje v investicích do svého dlouhodobého růstu navzdory riziku, že by její výkonnost poškodil dlouhodobý hospodářský pokles. Trend, který mohou investoři znát, je zvýšené zaměření UPS na malé a střední podniky (SMB). Společnost UPS věří, že velký podíl na růstu e-commerce s vysokou marží budou mít malé a střední podniky, a nikoliv zákazníci z řad domácností a velkých podniků. Ve druhém čtvrtletí roku 2022 tvořily malé a střední podniky 29,2 % celkového objemu dodávek v USA. Nestalo se to přes noc, protože UPS strávila roky rozšiřováním tras a investicemi do svého programu Digital Access, který poskytuje nástroje, jež mohou malé a střední podniky využívat k plánování přepravy a logistiky a k rozvoji svého podnikání.

Celkově lze říci, že společnost UPS navzdory problémům nadále slušně roste. Svým zaměstnancům platí více a zaměřuje se na udržení nejlepších talentů. Vytváří dostatek volného peněžního toku a čistého zisku na podporu své dividendy, která byla letos zvýšena o 49 %. Akcie UPS mají dividendový výnos 3,2 % a poměr ceny k zisku 15,7 - což z nich činí dobrý zdroj pasivního příjmu při rozumném ocenění.

Společnost Watsco nabízí odolnost proti recesi

Watsco, distributor dílů pro vytápění, ventilaci, klimatizaci a chlazení (HVACR), je akcií, kterou je vhodné koupit na medvědím trhu. Poslední zpráva o výsledcích společnosti za 2. čtvrtletí slouží k posílení tohoto tvrzení.

Společnost vykázala v tomto čtvrtletí 15% nárůst tržeb (14 % na bázi prodeje ve stejných prodejnách) oproti stejnému období loňského roku. Vzhledem k tomu, že ve stejném období předchozího roku vzrostly tržby ve stejných prodejnách o 29 %, jde o pozoruhodný výkon. Navíc vypovídá o prudkém nárůstu zájmu o výdaje na vzduchotechniku a klimatizaci. Generální ředitel Albert Nahmad věří, že se jeho koncové trhy v budoucnu "vrátí k historicky známějším úrovním poptávky". To je dostatečně pochopitelné a investoři by měli očekávat, že se růst společnosti Watsco také zmírní.

Nárůst počtu instalovaných jednotek HVACR v USA však jen posílí dlouhodobý růstový potenciál pro opakované příjmy distributora dílů, jako je společnost Watsco. Mezitím investice do geografické expanze (síť se za poslední tři roky rozrostla o 15 %) a technologických platforem (zařízení pro elektronické obchodování, které dealerům usnadňuje objednávání dílů) přišly v pravý čas. Výsledkem je, že 3,2% dividendový výnos společnosti Watsco se zdá být udržitelný i v době poklesu (díky opakujícím se příjmům z distribuce dílů) a akcie zůstává vynikající volbou pro investory, kteří hledají příjem.

Prozkoumejte dividendy - a růst -, které tato chemická akcie nabízí

Přesně to však investoři najdou, když se podívají na Tronox. Společnost, která je předním výrobcem oxidu titaničitého, je schopna dále rozvíjet růst, kterého již dosáhla, a dnes investorům nabízí příjemný dividendový výnos ve výši 3,1 %.

Oxid titaničitý je důležitým materiálem pro celou řadu průmyslových odvětví - od plastů přes solární panely až po barvy - a společnost Tronox je tu od toho, aby jim ho dodávala. Společnost je vertikálně integrovaná, což pomáhá snižovat náklady. Kromě toho, že společnost Tronox těží oxid titaničitý ze země v šesti dolech rozmístěných po celém světě, provozuje devět závodů na výrobu pigmentů, kde tuto chemikálii připravuje pro zákazníky.

Růst infrastruktury na rozvíjejících se a rozvinutých trzích a rostoucí celosvětová výroba automobilů jsou jen dva příklady toho, jak se očekává, že poptávka po oxidu titaničitém zůstane v nadcházejících letech zachována. Podle výzkumné společnosti Grand View Research se předpokládá, že celosvětový trh s oxidem titaničitým poroste v letech 2021 až 2028 složenou roční mírou růstu 6 %.

Vzhledem k tomu, že akcie společnosti Tronox se letos propadly o 35 % kvůli obavám z krátkodobých nepříznivých faktorů, mají investoři možnost získat akcie s výraznou slevou. V současné době jsou akcie oceněny na přibližně 3,3násobek provozního cash flow, což představuje výraznou slevu oproti jejich pětiletému průměrnému násobku cash flow ve výši 6,1.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články