3 nejlepší Buffettovy akcie k nákupu a držení na dlouhou dobu

Investice do těchto vítězných akcií podporovaných společností Berkshire Hathaway by mohla být přínosem i pro vaše portfolio.

Generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett prohlásil, že "nejoblíbenějším obdobím držení akcií jeho společnosti je věčnost". Schopnost známého úspěšného finančníka identifikovat podniky, které se vyplatí držet dlouhodobě, pomohla jeho společnosti těžit z vítězů, kteří stále vyhrávali, což se promítlo do výkonnosti portfolia, které naprosto rozdrtilo širší trh.

S ohledem na Buffettův neuvěřitelný úspěch by vám inspirace věštcem z Omahy mohla pomoci posunout vaše portfolio na vyšší úroveň. Podívejte se na tři akcie z portfolia Berkshire Hathaway, které se vyplatí koupit a držet dlouhodobě.

1. Apple

Společnost Apple vybudovala jednu z nejcennějších značek v oblasti spotřební elektroniky a softwarových služeb. Společnost je zdaleka vedoucí společností na trhu s mobilním hardwarem a díky své neuvěřitelně loajální zákaznické základně výrazně převyšuje konkurenci.

Tato síla značky a loajalita zákazníků jí také umožnily stát se lídrem v nově vznikajících kategoriích produktů a vytvořit silný, komplexní ekosystém produktů. Věštec z Omahy se o své lásce ke společnosti Apple vyjadřuje zcela otevřeně, dokonce ji označuje za "nejlepší firmu", kterou zná, a za jeden ze čtyř pilířů společnosti Berkshire Hathaway.

Pozice investičního konglomerátu ve společnosti Apple má nyní hodnotu zhruba 157,5 miliardy dolarů. Tato technologická společnost tvoří zhruba 47 % akciového portfolia Berkshire, což představuje naprosto masivní vyjádření důvěry ze strany jednoho z nejúspěšnějších investorů historie. Díky silným pozicím v oblasti mobilního a počítačového hardwaru, softwarových služeb a nevyužitému potenciálu v rozvíjejících se kategoriích, jako je rozšířená realita a chytrá auta, se zdá, že Apple bude i nadále přinášet další velké výhry.

2. Bank of America

Federální rezervní systém nedávno oznámil zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu a v letošním roce předpovídá dalších šest zvýšení sazeb. Tato opatření jsou prováděna se záměrem bojovat s vysokou úrovní inflace, která v současné době zasahuje Spojené státy. Nevýhodou zvyšování úrokových sazeb však je, že vytvoří vlastní tlak na ekonomiku tím, že zdraží půjčování peněz na financování růstových iniciativ.

Banky jsou jedním z mála podniků, které mohou přímo těžit z růstu úrokových sazeb, a Bank of America je v tomto odvětví Buffettovým favoritem.

Bank of America je se svými akciemi v portfoliu v hodnotě zhruba 45 miliard dolarů druhou největší akciovou pozicí společnosti Berkshire Hathaway. Společnost je v mnohem lepší kondici, než byla v době, kdy ji finanční krize v letech 2008-2009 přivedla na pokraj sil, a zdá se, že je připravena těžit z prostředí rostoucích úrokových sazeb.

Bank of America rovněž vyplácí významnou dividendu, jejíž aktuální výnos činí zhruba 2 %. Společnost navíc zvyšuje výplatu tempem, které výrazně převyšuje současnou zvýšenou míru inflace. Poslední zvýšení dividendy představovalo 17% nárůst a příznivé obchodní trendy by mohly bankovnímu gigantu zajistit dobrou pozici pro další výrazné zvýšení výplaty v tomto roce.

3. Amazon

Amazon je v poslední době ve zprávách ještě více než obvykle. Tento technologický gigant je na cestě k tomu, aby v červnu provedl rozdělení akcií v poměru 20:1. Od posledního rozdělení akcií v roce 1999 zaznamenal tento gigant v oblasti elektronického obchodování a cloud computingu obrovské zisky a snížení ceny akcií prostřednictvím štěpení by zpřístupnilo nákup akcií mnoha investorům a otevřelo dveře k zařazení do indexu Dow Jones Industrial Average.

Ačkoli rozdělení akcií nijak nezmění základní výkonnost společnosti, stojí za zmínku, že u jiných růstových akcií došlo k růstu akcií v souvislosti s oznámením a dokončením rozdělení. Společnost Alphabet nedávno oznámila vlastní rozdělení akcií na 20 ku 1, které korespondovalo s nárůstem a společnosti včetně Nvidie, Tesly a Applu rovněž zaznamenaly velké zisky z ocenění v časových oknech krátce před a po rozdělení.

Přestože je potenciál krátkodobého katalyzátoru růstu spojeného s rozdělením akcií lákavý, dominantní postavení společnosti Amazon v oblasti online maloobchodu a cloudové infrastruktury, stejně jako její fantastická záliba v inovacích, jsou skutečnými důvody, proč vlastnit akcie dlouhodobě. Kromě rychle rostoucího podnikání v oblasti digitální reklamy má technologický gigant také přední pozice v potenciálně revolučních trendech, včetně umělé inteligence a robotiky, a zdá se, že je připraven i nadále přinášet dlouhodobé výhry pro akcionáře.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články