3 podceňované akcie Warrena Buffetta, které jsou právě teď chytrými nákupy

Každá z těchto společností má na své straně přesvědčivé trendy. Warren Buffett, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway.

Každá z těchto společností má na své straně přesvědčivé trendy.

Warren Buffett, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway (BRK.A -0,61 %) (BRK.B -0,68 %), investuje již od svých 11 let, což je pro ty, kteří mají přehled, více než osm desetiletí. S jeho čistým jměním ve výši téměř 100 miliard dolarů by se dalo říci, že Buffett o investování něco ví.

Proto se vyplatí věnovat pozornost podílům v investičním portfoliu společnosti Berkshire Hathaway, jehož hodnota činí 344 miliard dolarů. Zde jsou tři výběry se silnými fundamenty a zářivou budoucností, které vynikají jako prozíravé nákupy pro drobné investory.

1. Johnson & Johnson

S inovacemi ve zdravotnictví a ekonomickou vyspělostí rozvojových zemí se očekává další prodlužování délky života. Předpokládá se, že průměrná celosvětová délka života prudce vzroste ze 71,7 let v roce 2022 na 77,2 let v roce 2050. Delší život povede také k růstu populace, což se promítne do většího počtu potenciálních zákazníků společnosti Johnson & Johnson (JNJ 1,53 %).

S lékovými trháky, jako jsou imunologické léky Stelara a Tremfya, franšíza antipsychotických léků známá jako Invega a lék proti rakovině Darzalex, nemá společnost J&J v posledních letech nouzi o komerční úspěchy. To vysvětluje, proč analytický konsenzus předpokládá, že společnost J&J vykáže za letošní rok ohromující tržby ve výši 95,1 miliardy dolarů.

A protože společnost měla k červenci 99 projektů v klinickém vývoji v různých terapeutických oblastech - včetně infekčních onemocnění a vakcín, imunologie a onkologie - budoucnost se zdá být slibná. Tato kombinace stávajících produktů a potenciálních novinek vysvětluje, proč analytici předpovídají společnosti v příštích pěti letech 4,1% roční růst zisku.

Dividendový výnos společnosti J&J ve výši 2,8 % je výrazně vyšší než výnos indexu S&P 500 ve výši 1,6 %. A na základě skutečnosti, že výplatní poměr dividendového krále se bude v roce 2022 pohybovat kolem 44 %, si investoři mohou být jisti, že dividenda se bude zvyšovat i v následujících letech.

Podíl společnosti Berkshire Hathaway ve zdravotnické společnosti je nepatrný a činí 53 milionů dolarů. Společnost J&J je však prvotřídním podnikem, který se obchoduje za relativně nízké ocenění. Výhledový poměr ceny akcie k zisku (P/E) ve výši 16 je jen mírně nad průměrem sektoru zdravotnictví v indexu S&P 500, který činí 15,4.

2. Mastercard

Společnost Mastercard (MA -0,58 %), která v posledních čtyřech čtvrtletích zpracovala transakce v hodnotě 8,1 bilionu USD, je gigantem ve světě zpracování plateb - a pandemie jen podpořila její větší využívání zákazníky.

Používání hotovosti zůstalo během pandemie pod tlakem. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé dávali přednost bezkontaktním, digitálním platebním metodám, aby snížili riziko vystavení se viru, není překvapivé, že používání hotovosti v USA kleslo v letech 2018 až 2020 o více než 20 %.

I když pandemie nakonec skončí, hotovost bude časem pravděpodobně stále vytlačována v důsledku nárůstu elektronického obchodování a pohodlí alternativních plateb.

A právě proto se analytici domnívají, že se zisk společnosti Mastercard bude v příštích pěti letech zvyšovat rychlým tempem 22,8 % ročně. Tyto faktory jsou důvodem, proč nepřekvapí, že společnost Berkshire Hathaway vlastní ve zpracovateli plateb podíl ve výši 1,3 miliardy dolarů.

Pro ty, kteří nepotřebují okamžitý příjem ze svých investic, je dividendový výnos společnosti Mastercard ve výši 0,6 % vynikající volbou. To proto, že kromě obrovských vyhlídek na růst zisků se dividendový výplatní poměr společnosti v roce 2022 dostane pod hranici pouhých 19 %.

Dividenda společnosti Mastercard by se měla v dohledné budoucnosti zdvojnásobit každé čtyři nebo pět let. Nejlepší ze všeho je, že forwardový poměr P/E akcií ve výši přibližně 30 je pro společnost s tak působivým růstovým potenciálem přiměřený.

3. United Parcel Service

Společnost United Parcel Service (UPS -4,48 %), která ve druhém čtvrtletí doručovala v průměru 23,1 milionu balíků denně, je největší balíkovou společností na světě. Kromě samotných největších prodejců v oblasti elektronického obchodování nebude nikdo těžit z povzbudivých vyhlídek odvětví elektronického obchodování více než UPS.

Předpokládá se, že celosvětové maloobchodní tržby z elektronického obchodování vzrostou z 4,9 bilionu dolarů v roce 2021 na 7,4 bilionu dolarů v roce 2025. To znamená nespočet milionů dalších balíků denně, které bude třeba doručit. Vzhledem k tomu, že UPS každoročně investuje miliardy do modernizace svých doručovacích kapacit, existuje vysoká šance, že společnost zachytí většinu těchto dodatečných balíků. Proto analytici předpovídají, že UPS v příštích pěti letech dosáhne 5,7% ročního růstu zisku.

A vzhledem k dividendovému výplatnímu poměru na úrovni 48 % by dividenda společnosti neměla mít problém růst ani v následujících letech. Spolu s 3,2% dividendovým výnosem to z UPS dělá atraktivní dividendovou růstovou akcii. Je pravda, že pozice Berkshire Hathaway je malá a činí pouhých 12 milionů dolarů. USD, ale s forwardovým poměrem P/E ve výši pouhých 15,2 vypadá UPS při současné ceně akcií 193 USD zajímavě.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články