Autor: Adam Spáčil

40 % investorů do bitcoinu je nyní pod vodou, ukazují nová data

Podle nových údajů společnosti Glassnode se hodnota bitcoinu oproti listopadovému vrcholu snížila o téměř 55 % a 40 % držitelů je nyní pod úrovní svých investic.

Podle nových údajů společnosti Glassnode se hodnota bitcoinu oproti listopadovému vrcholu snížila o téměř 55 % a 40 % držitelů je nyní pod úrovní svých investic.

Toto procento je ještě vyšší, pokud se oddělí krátkodobí držitelé, kteří se do hry zapojili v posledních šesti měsících, kdy cena bitcoinu dosáhla vrcholu kolem 69 000 USD.

Jen za poslední měsíc se 15,5 % všech bitcoinových peněženek propadlo do nerealizované ztráty, protože nejoblíbenější kryptoměna na světě se propadla až na úroveň 31 000 dolarů a sledovala pokles technologických akcií. Úzká korelace bitcoinu s Nasdaqem zpochybňuje argument, že tato kryptoměna funguje jako zajištění proti inflaci.

Analytici ze společnosti Glassnode také zaznamenali příliv "urgentních transakcí" v rámci tohoto posledního výprodeje, při nichž investoři platili vyšší poplatky, což naznačuje, že byli ochotni zaplatit prémii, aby urychlili dobu transakce. Celková hodnota všech zaplacených transakčních poplatků na řetězci dosáhla za poslední týden 3,07 bitcoinu, což je zatím největší hodnota zaznamenaná v jejím souboru dat.

"Převaha transakčních poplatků na řetězci spojená s vklady na burze také signalizovala naléhavost," pokračovala zpráva, která dále podporuje tvrzení, že investoři do bitcoinu se v reakci na nedávnou volatilitu trhu snažili snížit riziko, prodat nebo přidat zajištění ke svým maržovým pozicím.

Peněženky se zůstatkem více než 10 000 bitcoinů byly v posledních několika týdnech obzvláště významnou distribuční silou.

A přestože mezi drobnými investory panuje větší přesvědčení - údaje ukazují, že ti, kteří drží méně než 1 bitcoin, jsou nejsilnějšími akumulátory - akumulace mezi těmito držiteli menšího rozsahu je výrazně slabší než v únoru a březnu.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články