Akcie Facebooku tiše dosahují nových maxim – a mohly by jít ještě výš!

Zisk akcií letos překonal index S&P 500 a to je na vrcholu loňského neuvěřitelného rekordu.

Mnohé růstové zásoby prudce klesají oproti úrovni, jakou měly z počátku letošního roku, ale Facebook mezi ně rozhodně nepatří. Akcie technologické společnosti pomalu, ale jistě stoupají na rekordní úroveň. Například v úterý akcie Facebooku dosáhly historického maxima 311,35 USD v jednu chvíli během dne obchodování. Dokonce i závěrečná cena akcie ve výši 306,32 USD v úterý je k dnešnímu dni o 12% vyšší a snadno překonává zisk 8,5% indexu S&P 500 ve stejném časovém horizontu.

Zajímavé je, že akcie se stále obchodují s velmi dobrým oceněním, a to i po nedávném obdivuhodném výkonu akcií.

Příjmy Facebooku by se letos mohly zvýšit!

Poté, co v loňském roce čelil výraznému zpomalení růstu svých příjmů, když inzerenti v loňském roce přerušili, omezili nebo překalibrovali své reklamní kampaně během uzamčení a ukrývání se, se sociální síť po uzavření roku 2020 vrátila k silnému tempu. Příjmy za čtvrté čtvrtletí meziročně vzrostly o 33 % – což je zrychlení z 11% růstu ve druhém a 22% růstu ve třetím čtvrtletí.

Tohle bylo silné čtvrtletí pro naše podnikání, protože zrychlení internetového obchodu, které jsme viděli během pandemie, pokračovalo až do prázdnin
vysvětlila hlavní provozní důstojnice Facebooku Sheryl Sandbergová během výsledovky společnosti za čtvrté čtvrtletí.

Ještě více, navzdory přetrvávající značné nejistotě v některých reklamních vertikálách, uvedl finanční ředitel Facebooku Dave Wehner uvedl, že očekává, že

meziroční tempa růstu příjmů Facebookuzůstanou stabilní nebo mírně zrychlí postupně v prvním a druhém čtvrtletí roku 2021.

Jmenovitě však Wehner varoval, že inzerce zaměřená na protivítr v roce 2021 a prolamování silných srovnání ve druhé polovině roku vyvine tlak na meziroční tempo růstu společnosti ve třetím a čtvrtém čtvrtletí. Facebook je však notoricky konzervativní, pokud jde o jeho vyhlídky. Jistě, zpomalení ve druhé polovině roku je velmi pravděpodobné (jak varuje Facebook), vzhledem k tvrdým srovnáním společnosti. To znamená, Zpomalená tempa růstu příjmů Facebooku ve druhé polovině roku budou pravděpodobně stále solidní dvouciferná čísla, která jsou hnací silou smysluplného růstu příjmů.

Akcie mohou být podhodnocené

Navzdory tomu, že Facebook prokázal silnou obchodní dynamiku a vedení vedoucí k možnému zrychlení v blízké době, obchod s akciemi při velmi konzervativním ocenění. Akcie mají poměr ceny k zisku pouhých 30 – což je nízká úroveň, vezmeme-li v úvahu, že analytici v průměru očekávají, že zisk na akcii Facebooku poroste v příštích pěti letech průměrným tempem téměř 22% ročně. Stručně řečeno, pro pomalý, ale stálý růst akcií v poslední době existuje dobrý důvod: Technologické akcie vypadají jako atraktivní dlouhodobá investice.

Zdroj: fool.com, pixabay.com

Nejnovější články