Elon Musk sám sebe nazval "TECHNOKING Tesly"

Elon Musk má v Tesle nový titul: označil se jako TECHNOKING

Obrázek: unsplash.com

Elektromobilka v pondělí oznámila zrušení žádosti k americké Komisi pro cenné papíry a burzu, spolu s novým finančním ředitelem Zachem Kirkhornem jako "mistrem mincí".

Elon a Zach si rovněž udrží své funkce výkonného a finančního ředitele. Podání žádosti končí – pro případ, že byste se obávali, že se Tesla oficiálně stává jedním ze Sedmi království Západozemí.

Musk, který nedávno ztratil postavení nejbohatšího člověka na planetě poté, co cena akcií Tesly v únoru klesla, by se mohl poohlížet po posílení důvěry, neboť kdysi vysoko letící ocenění jeho firmy se mírně zadrhává. Společnost zažila jeden z nejpůsobivějších burzovních vzestupů v roce 2020, který se přehoupl přes 600%, když trh příznivě reagoval na Muskovu vizi, že světu budou dominovat vozidla s nulovými emisemi.

Tato čísla se však v roce 2021 začala snižovat a akcie Tesly klesly během prvních dvou měsíců o téměř 14 %. Také požár ve Fremontské továrně společnosti Tesla minulý týden srazil ceny akcií. A do prosince 2020 se objevily zprávy o více než 450 případech COVID-19 mezi pracovníky Tesly.

Musk má pověst korporátního šprýmaře, který si potrpí na tradiční image šéfa a často překračuje hranice slušnosti. Na Twitteru se vysmívá reportérům a vládním regulátorům a bezostyšně testuje na svých zákaznících nový asistenční software pro řidiče, který zkresluje jako plně autonomní technologii.

"Technoking" není jediný název, který z Tesly vzešel. Koncem letošního roku by se měl začít vyrábět i hranatý, polarizující Cybertruck – i když jeho veličenstvo, Elon, řekl, že Tesla bude mít "štěstí", pokud se nezpozdí.

Zdroj: theverge.com, unsplash.com

Nejnovější články