Autor: Petr Jůn

Airbnb zřejmě zavede platby kryptoměnami

Brian Chesky, generální ředitel společnosti Airbnb, prozradil, že hlavní funkcí, kterou uživatelé požadují v roce 2022, je platba za rezervace v kryptoměnách.

Brian Chesky, generální ředitel společnosti Airbnb, prozradil, že hlavní funkcí, kterou uživatelé požadují v roce 2022, je platba za rezervace v kryptoměnách.

O víkendu Chesky napsal na Twitter: "Kdyby Airbnb mohlo v roce 2022 spustit cokoli, co by to bylo?".

O dva dny později zveřejnil seznam šesti nejlepších návrhů z téměř 4 000 přijatých.

Jako první na seznamu uvedl platby kryptoměnami. Následovalo přehledné zobrazení cen, věrnostní program pro hosty, aktualizované poplatky za úklid, více dlouhodobých pobytů a slev a lepší zákaznický servis.

"Na většině už pracujeme, na další se podíváme hned!" řekl.

Jeden z uživatelů, který předložil návrh týkající se kryptoměn, uvedl, že některé země blokují mezinárodní platby, a proto se spoléhá na digitální aktiva. Chesky, který aktivně reagoval na některé tweety, odpověděl: "Prověřujeme to."

Podle výkonného ředitele zaznamenala jeho společnost zabývající se online cestováním a rezervacemi od roku 2013 objem plateb v hodnotě 336 miliard dolarů. Airbnb v současné době přijímá jako platební metody Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay a PayPal.

Pokud Airbnb tento populární návrh zahrne, připojí se tak mimo jiné k společnostem Tesla a AMC, které přijímají platby kryptoměnami.

Není to poprvé, co Chesky hovořil o kryptoměnách.

V září 2021 řekl společnosti Fox Business, že platby kryptoměnami jsou stálým požadavkem. Ve stejném rozhovoru také poukázal na své spojení s generálním ředitelem společnosti Coinbase Brianem Armstrongem. Armstrong, který nyní řídí největší krypto burzu v USA, býval technickým manažerem produktů Airbnb.

Airbnb ve svém prospektu zmínila kryptoměny jako jednu z rozhodujících složek svého úspěchu, a to vedle nových autentizačních technologií, jako jsou biometrie, technologie distribuované účetní knihy a blockchain, umělá inteligence, virtuální a rozšířená realita a cloudové technologie.

Společnost Airbnb vstoupila na burzu v prosinci 2020 v rámci jedné z nejžhavěji očekávaných primárních veřejných nabídek v té době.

Zdroj: businessinsider.com, Unsplash

Nejnovější články