Akcie JD.com: Investice do rostoucí Čínské ekonomiky

JD.com je společnost operující v sektoru ecommerce. Akcie JD.com jsou dle mého názoru dobrá investice do číské ekonomiky a rostoucího čínského ecommerce trhu.

JD.com je společnost operující v sektoru ecommerce. Akcie JD.com jsou dle mého názoru dobrá investice do číské ekonomiky a rostoucího čínského ecommerce trhu.

Singles' Day je jedna z největších událostí v číně. Tento rok se prodalo zboží za 115 miliard dolarů. Tento obrat se děli mezi giganty operující na čínském trhu. Jedním z nich je i JD.com

Samotné JD.com utrhlo velkou část pomyslného koláče. V jednom dni utržilo necelých 41 miliard dolarů. JD je často nazývané čínským Amazonem, protože operuje jak se svým vlastním zbožím tak i s ostatnmi prodejci. Neustále pracuje na expanzi a dobývá spolu s ostatnímy eshopy čínský trh.

Konkurenční výhoda JD.com

JD má konkurenční výhodu v tom, že narozdíl od konkurentů jako Alibaba operuje své vlastní doručovací služby (přesně jako Amazon). To znamená, že je JD více žíznivé po kapitálu. Nadruhou stranu to ale nabízí větší potenciál pro zisky jakmile se JD stane více efektivní v dodávání balíčků.

Doručovací centra společnosti jsou postaveny na automatizovaných robotech, samoříditelném doručení a dronech. Postupné zlepšení efektivity se projeví i v číslech. Adjusted Net Income vzrostl o 80% a Revenue vyrostla o 30%.

Je dobrý čas nakoupit akcie JD.com?

Akcie JD.com vzrostly o více než 150% tento rok. Nedávno nastala menší korekce díky zprávám o antimonopolní regulaci v Číně. Pořád, ale věřím, že z dlouhodobého hlediska budou mít tyto regulace zanedbatelný vliv na společnost. Naopak mohou JD lehce pomoci. Tyto regulace například budou zakazovat společnosti Alibaba aby vyžadovala exkluzivitu od prodejců. Prodejci tedy budou moci spolupracovat jak s Alibabaou tak JD. To by naopak mohlo JD pomoci. Osobně nakupuji akcie JD.com okolo hranice 87 dolarů za akcii.

Registrujte se u DEGIRO zde.

Registrujte se u Etoro zde.

Můj kurz o investování

Nejnovější články