Autor: Radka Guzi

Akcie společností Apple, Netflix a Intel a jejich začátek roku 2022

Akcie společností Intel, Apple a Netflix z pohledu analytiků z Wall Street.

Akcie zahájily nový rok na skalních základech, protože investoři čelili vyhlídce na rostoucí případy omikronu, vyšší výnosy dluhopisů a Federální rezervní systém zpřísňující svou měnovou politiku. Tyto makroekonomické faktory mohou způsobit zmatek i pro zkušené investory, zejména pokud svá portfolia umisťují na delší dobu. TipRanks, webová stránka s agregací finančních dat, poskytuje investorům řadu nástrojů, jak se dívat za krátkodobou volatilitu trhu.

Intel

Po rozmachu elektronického obchodování a rychlé akceleraci v high-tech aplikacích pro téměř všechna průmyslová odvětví jsou specializované polovodiče velmi žádané. Drtivá většina 5nm waferů používaných při výrobě čipů je vyvinuta ve slévárnách ve východní Asii, ačkoli Intel (INTC) se snaží zaplnit domácí prázdnotu. Společnost vedená generálním ředitelem Pat Gelsingerem přislíbila investice ve výši 25 až 28 miliard USD do nových sléváren a několika nových iniciativ a analytici si toho všimli.

Mezi těmito analytiky je Ivan Feinseth, který nedávno uvedl řadu důvodů pro svůj zvýšený býčí postoj. Kromě agresivního rozšiřování půdorysu a výstupní kapacity Intel oznámil, že přijme pokročilé asistenční systémy, dceřinou společnost Mobileye, na veřejnost, o čemž věří, že bude katalyzovat růst INTC.

Feinseth ohodnotil akcie jako Buy a zvýšil cílovou cenu na 72 USD z 68 USD.

Podle analytika IPO Mobileye „odemyká potenciálně obrovskou hodnotu pro akcionáře, poskytuje dodatečný kapitál pro pokračující investice do klíčových růstových iniciativ a podporuje partnerství společností v pokračujícím vývoji AV technologie.“ Očekává, že IPO proběhne někdy během léta 2022.

Pokud jde o další iniciativy, Intel se spojí se svou zdánlivou konkurencí s cílem vyvinout ještě pokročilejší polovodiče. Nedávno oznámené služby Intel Foundry Services (IFS) navíc poskytnou špičkové odborné znalosti pro výrobní proces jiných firem.

Feinseth poznamenal, že očekává, že Intel znovu získá své dřívější dominantní postavení na trzích datových center a cloudové infrastruktury.

Apple

Nejhodnotnější společnost světa podle tržní kapitalizace nedávno krátce překonala další milník, hodnotu 3 biliony dolarů. V patách svého obrovského produktového cyklu v čele s iPhonem 13 zažívá Apple (AAPL) masivní poptávku a dosahuje rekordních prodejů. To vše tváří v tvář globálnímu nedostatku polovodičů, který postihuje především výrobce chytrých telefonů.

Svůj sebevědomý postoj k akciím opakuje Dan Ives z Wedbush Securities, který se domníval, že s tím, jak se nedostatek čipů a komponent začne v průběhu roku 2022 uvolňovat, bude hladší dodavatelský řetězec sloužit jako vzestupný katalyzátor pro Apple. Kromě toho byl optimistický, pokud jde o rozšiřující se segment služeb, stejně jako o probíhající inovace produktů.

Ives, analytik, ohodnotil akcie jako Buy a určil jim cílovou cenu 200 USD.

Analytik vysvětlil, že spotřebitelská poptávka je na dobré cestě k překročení nabídky o 12 milionů kusů a že Apple prodal během minulé vánoční nákupní sezóny již více než 40 milionů kusů.

Pokud jde o obchod se službami, Ives předpovídá adresný trh v hodnotě asi 1,5 bilionu dolarů. Existují obrovské příležitosti k monetizaci prostřednictvím „zlaté instalované základny Apple“ a již nyní je připravena splnit do roku 2024 100 miliard dolarů.

Kromě iPhonu a tradičnějších produktových cyklů Apple již oznámil možnou automobilovou nabídku zaměřenou na rok 2025, která by mohla společnosti otevřít cestu k získání podílu na trhu od začínajících hráčů na elektrická vozidla. Ives také uvedl, že „velmi očekávaná AR sluchátka Apple Glasses“ dorazí v druhé polovině roku, což Applu poskytne expozici v oblasti příjmů souvisejících s metaversem.

Netflix

Jak se streamovací války vyhrotily, akcie Netflixu (NFLX) ochladly. Poslední dva měsíce byly pro streamovací službu a produkční společnost poměrně slabé, protože investoři jsou otřeseni špatnými údaji o zapojení a obavami o její mezinárodní ziskovost. Většina analytiků však zůstala optimistická.

Jedním z nich je Scott Devitt ze Stifel Nicolaus, který napsal, že navzdory obavám investorů se společnosti daří dobře vydávat oblíbený obsah a má robustní potrubí, díky kterému se společnost odkloní od své expozice pouze nabídkám video produktů.

Devitt, analytik, ohodnotil akcie jako Buy a vyhlásil cílovou cenu 660 USD.

Analytik uvedl, že kromě svého tradičního podnikání v oblasti streamování video obsahu, Netflix inovuje směrem k videohrám a příležitostem pro vizuální efekty. Společnost doufá, že diverzifikuje své toky příjmů a odliší se od ostatních čistě streamovacích subjektů.

Mezitím si zachovává sebevědomý dlouhodobý výhled na NFLX. Z výpočtů společnosti Devitt vyplývá, že firma do roku 2025 zvýší své celkové odběratele o 50 % a do roku 2030 o 100 %.

Kromě údajů o angažovanosti a skepse mezinárodního dosahu připisuje Devitt nedávný pokles ceny akcií odklon od růstových a technologických akcií a také „posilující se zaměření investorů na novou streamingovou konkurenci/využitelnost alternativ“. Ačkoli se nezajímá o základní základy podnikání Netflixu.

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články