Akcie Virgin Galactic klesly poté, co společnost sdělila, že odloží lety do vesmíru na příští rok

Akcie Virgin Galactic v pátek klesly poté, co společnost uvedla, že odloží jakékoli lety do vesmíru na příští rok, protože renovuje svá vozidla.

Akcie Virgin Galactic  v pátek klesly poté, co společnost uvedla, že odloží jakékoli lety do vesmíru na příští rok, protože renovuje svá vozidla.

Zatímco společnost Virgin Galactic doufala, že v září odletí na svůj další plánovaný vesmírný let,firma v oblasti vesmírného turismu změnila svůj strategický plán a rozhodla se zahájit období „vylepšení“ na své vesmírné lodi VSS Unity a nosném letounu VMS Eve, než znovu odletí.  Očekává se, že proces renovace bude trvat osm až deset měsíců a společnost předpokládá dokončení v období od června do srpna.  Předělávání a zdokonalování vozidel opozdí příští vesmírný let společnosti nejdříve do poloviny roku 2022.

Virgin Galactic měla naplánované další tři vesmírné lety: Unity 23, Unity 24 a Unity 25. Nyní jsou její dříve oznámené časové harmonogramy změněny na neurčito, dokud nedokončí rekonstrukci.  Společnost uvedla, že si klade za cíl zahájit komerční služby,které by mise Unity 25 měla představovat,co nejdříve to bude možné, ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022.

Akcie Virgin Galactic klesly o 15% v obchodování. Akcie vymazaly své zisky pro rok 2021 a pro tento rok se zisky změnily na záporné.

Bank of America snížila svůj cenový cíl pro Virgin Galactic na 20 $ za akcii z 25 $ a udržela si podprůměrné hodnocení akcií.  Společnost citovala „zvýšenou nejistotu a nejasnost“ firmy kolem změny.

"Nejsme si jisti schopností společnosti předpovídat takovou budoucí a neznámou událost po nedávném selhání při načasování na relativně známou krátkodobou událost," napsal analytik Bank of America Ron Epstein klientům.  "Společnost nedokázala nastínit, jak bude pokrok sledován a sdělován veřejnosti v průběhu vylepšení."

Canaccord Genuity si udržel svůj cenový cíl $ 48 a hodnocení nákupu.  Investorům sdělil, že firma nevidí, že by změněný plán Virgin Galactic „byl významný“ při ovlivňování „plánů kosmického turismu s dlouhodobým horizontem“.

"Pokračujeme v  období vylepšení, které zvýší připravenost VSS Unity na každých 4-5 týdnů a odolnost VMS Eve na ~ 100 letů, což je důležité pro posílení kadence spuštění zákazníků," napsal analytik Canaccord Genuity Austin Moeller v poznámce.

Stejně tak Truist zachoval své hodnocení nákupu a cenový cíl 50 $, ale řekl investorům, že upravený plán Virgin Galactic „odpovídá ztracenému tempu v závodě ve vesmírném turismu“.

"V nejhorším případě věříme, že Virgin Galactic by mohla zaznamenat známky vedoucí pozice na trhu, která se eroduje s poklesem akcií níže," napsal analytik Truist Michael Ciarmoli ve zprávě.  "Věříme, že toto zpoždění se zdá být nepodstatné pro dlouhodobější vnitřní hodnotu společnosti."

 

Zdroje:cnbc.com

freepik.com

Nejnovější články