Autor: Filip Kejval

Alibaba a JD.com patří k čínským akciím, u nichž se američtí auditoři údajně zaměří na kontrolu v příštím měsíci

Regulátoři se zaměřují na společnosti Alibaba, JD. com a další, u nichž budou provádět první sadu kontrol poté, co byla minulý týden uzavřena dohoda o finančních údajích čínských akcií obchodovaných na amerických trzích.

Regulátoři se zaměřují na společnosti Alibaba, JD.com a další, u nichž budou provádět první sadu kontrol poté, co byla minulý týden uzavřena dohoda o finančních údajích čínských akcií obchodovaných na amerických trzích.

Reuters v úterý informoval o zařazení společností JD.com a YUM Brands China do prvního seznamu společností. Podle zdrojů agentury Bloomberg jsou na seznamu také společnosti Alibaba, Baidu a NetEase.

Přezkumný výbor pro dohled nad účetnictvím amerických veřejných společností požádal o přezkoumání materiálů z posledního účetního období a svou práci provede příští měsíc v Hongkongu, uvedla agentura Bloomberg.

Americké regulační orgány vedly s čínskými protějšky desítky let tahanice o přístup k finančním údajům čínských společností.

Zákon z roku 2020 stanovil Číně lhůtu pro předání dokumentů k přezkoumání, jinak hrozí vyřazení čínských akcií z amerických burz. V pátek však USA a Čína dosáhly dohody o dokumentech k auditu.

Čína trvá na tom, že se bude rovnocenně podílet na procesu přezkoumání, ačkoli PCAOB nadále trvá na své výhradní možnosti vybrat firmy, které budou předmětem přezkoumání auditu, a také na příslušných porušeních.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články