Americké akcie klesají, protože investoři se připravují na zahájení výsledkové sezóny

Americké akcie v pondělí klesly poté, co minulý týden zaznamenaly mírný růst, a investoři se připravovali na vlnu firemních výsledků.

Americké akcie v pondělí klesly poté, co minulý týden zaznamenaly mírný růst, a investoři se připravovali na vlnu firemních výsledků.

V úterý a ve středu oznámí výsledky za druhé čtvrtletí společnosti PepsiCo a Delta Air Lines a koncem týdne budou zveřejněny výsledky bank JPMorgan Chase, Citigroup a Wells Fargo.

Investoři tento týden čekají také na klíčové údaje o inflaci. Ve středu bude zveřejněn index spotřebitelských cen za červen a trhy budou s napětím očekávat, zda se inflace ochlazuje, nebo zda ceny dosáhly dalšího několikaletého maxima.

Akcie se minulý týden pohybovaly neuspořádaně, přičemž pátek přinesl smíšené ekonomické zprávy, když Úřad pro statistiku práce ukázal, že v USA v červnu přibylo 372 000 pracovních míst, což výrazně předčilo odhady. Silné údaje však naznačily, že je nepravděpodobné, že by Fed polevil ve svém odhodlání zvyšovat sazby s cílem zkrotit inflaci, a zápis z červnového zasedání zveřejněný minulou středu ukázal, že investoři by měli tento měsíc očekávat další výrazné zvýšení sazeb.

Rusko dnes kvůli plánované údržbě uzavře klíčový plynovod do Německa. Rostou však obavy, že by se Moskva mohla rozhodnout jej znovu nezprovoznit.

Dolar a euro jsou nejblíže paritě za posledních 20 let. V pondělí ráno chyběl dolaru k dosažení stejné hodnoty vůči měně eurozóny méně než jeden cent.

"Hvězda pořadu Shark Tank Kevin O'Leary uvedl, že očekává, že velká událost v oblasti kryptoměn odstraní mnoho špatných hráčů v této oblasti. Slavný investor uvedl, že taková událost by byla pro trh zdravá.

Ceny ropy v pondělí ráno klesly až o 3 % v důsledku obav z recese v Evropě. Cena ropy WTI se vrátila k dřívějším ztrátám a obchodovala se za 103 USD za barel. Brent, mezinárodní benchmark ropy, byl o 1,5 % níže a obchodoval se za 105,36 USD.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články