Americké akcie rostou, protože investoři zpracovávají ekonomické údaje a komentáře Bullarda z Fedu

Akcie v USA se po většinu čtvrteční seance obchodovaly smíšeně, než uzavřely růstem, protože investoři vstřebali několik ekonomických údajů a nové komentáře prezidenta Fedu Jamese Bullarda.

Akcie v USA se po většinu čtvrteční seance obchodovaly smíšeně, než uzavřely růstem, protože investoři vstřebali několik ekonomických údajů a nové komentáře prezidenta Fedu Jamese Bullarda.

Prodej existujících domů v červenci klesl již šestý měsíc v řadě a dostal se na dvouleté minimum, protože trh s bydlením se kvůli rostoucím sazbám hypoték nadále ochlazuje. Prodej existujících domů v červenci klesl na roční míru 4,81 milionu, uvedla Národní asociace realitních kanceláří.

Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se minulý týden snížil o 2 000 na 250 000, což bylo výrazně pod odhady 260 000. Údaje zdůrazňují, že rostoucí propouštění a zmrazení náborů ze strany vybraných technologických společností zatím neprojevilo na celkovém trhu práce.

Údaje podporují názor Federálního rezervního systému, že má ještě co dělat, aby ochladil silný trh práce, což zvyšuje pravděpodobnost nadměrného zvýšení úrokových sazeb koncem září. Alespoň si to myslí Bullard, který v rozhovoru pro The Wall Street Journal uvedl, že zářijové zvýšení sazeb o 75 bazických bodů by bylo vhodné.

"Měli bychom pokračovat v urychleném přechodu na takovou úroveň základní úrokové sazby, která bude vytvářet výrazný tlak na snižování inflace.... Opravdu nevím, proč byste chtěli protahovat zvyšování úrokových sazeb až do příštího roku," řekl Bullard.

Evropské ceny zemního plynu nadále rostou a nyní jsou desetkrát vyšší než je obvyklé pro toto roční období, ukazují údaje agentury Bloomberg. Holandské futures kontrakty na zemní plyn TTF, referenční evropská cena, se ve čtvrtek pohybovaly poblíž 234 eur za megawatthodinu, což představuje nárůst o zhruba 3,5 % v průběhu dne.

Evropa zvyšuje dovoz nafty ze zdrojů po celém světě, protože kontinent zachvátila energetická krize, která nutí průmysl spalovat tento ropný produkt místo stále dražšího zemního plynu.

Bed Bath & Beyond se ve čtvrtečním premarketu propadla až o 18,2 % poté, co jeden z hlavních akcionářů přistoupil k prodeji svého podílu v této memetické společnosti. Společnost RC Ventures Ryana Cohena se hodlá zbavit 9,45 milionu akcií, které drží, jak vyplývá z hlášení Komise pro cenné papíry a burzy.

Studentovi vysoké školy se údajně podařilo vydělat 110 milionů dolarů na svém podílu 25 milionů dolarů ve společnosti Bed Bath & Beyond poté, co v posledních týdnech prudce vzrostl. Dvacetiletý Jake Freeman svůj podíl zpeněžil ještě před dnešním velkým propadem. Rovněž vyšlo najevo, že vysokoškolský student a jeho strýc nashromáždili podíl ve farmaceutické společnosti Mind Medicine, díky čemuž akcie během čtvrteční seance prudce vzrostly.

Zdroje: markets.businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články