2 nejlepší dividendové akcie obchodované za neuvěřitelně nízké ocenění

V obou případech se jedná o akcie, které v letošním roce překonaly trh a vedly si lépe než index S&P.

V obou případech se jedná o akcie, které v letošním roce překonaly trh a vedly si lépe než index S&P.

Relativně bezpečným způsobem investování na akciovém trhu je zaměřit se na dividendové akcie s dobrou historií, které nabízejí nadprůměrné výnosy. Pokud se zaměříte na akcie, které se zároveň obchodují za nízké ocenění, můžete se dostat do skvělé pozice, kdy budete v budoucnu těžit jak z pravidelných dividendových příjmů, tak z kapitálových zisků.

Tomuto kritériu nyní odpovídají dvě akcie: CVS Health a Verizon Communications.

1. CVS Health

S tržní kapitalizací kolem 124 miliard dolarů je CVS jednou z největších akcií ve zdravotnictví na světě. Nejenže má populární maloobchodní lékárny, ale CVS vlastní také zdravotní pojišťovnu Aetna. To představuje investici s nízkou volatilitou, která se obecně nepohybuje tak divoce jako celý akciový trh.

Od začátku roku se její akcie propadly o 9 %, což není tak prudký pokles jako u indexu S&P 500, který činí 20 %. V posledních čtvrtletích přitom podnik zaznamenává mírný, ale stabilní růst:

Vzhledem ke zpomalení poptávky po testování COVID a vakcínách společnost CVS z tohoto provozu netěžila, přesto její tržby za první tři měsíce roku 2022 vzrostly o působivých 11,2 % na 76,8 miliardy dolarů.

Společnost CVS se obchoduje s násobkem forwardové ceny vůči zisku (P/E) ve výši 11, což je levné, když vezmeme v úvahu, že průměrný násobek fondu Health Care Select Sector SPDR Fund je téměř 16. U špičkové akcie v oblasti zdravotní péče, jako je CVS, investoři za své peníze dostávají velkou hodnotu.

Dále je tu dividenda, která přináší výnos 2,3 % - lepší než průměr S&P 500, který činí 1,7 %. A za posledních 10 let společnost zvýšila čtvrtletní výplatu dividend z 0,1625 USD v roce 2012 na současných 0,55 USD. To je nárůst o 238 % a odpovídá složené roční míře růstu (CAGR) ve výši 13 %.

Celkově lze říci, že CVS je levná akcie, do které lze dnes investovat, pokud chcete jen stabilní dividendový příjem, který bude v průběhu let pravděpodobně růst.

2. Verizon Communications

Pokud hledáte akcie s vyšším výnosem, může být Verizon akcií, která stojí za zvážení. S výnosem 5,1 % vám vyplatí více než dvojnásobek toho, co CVS. Telekomunikační gigant navíc také neustále zvyšuje své výplaty, i když mnohem pomaleji. Jeho dnešní čtvrtletní dividenda ve výši 0,64 USD je pouze o 28 % vyšší než ta, kterou vyplácel na začátku roku 2012 (0,50 USD). To v průměru znamená, že roční míra růstu činí pouhých 2,5 %.

Kromě výnosu je na akciích společnosti Verizon zajímavé i to, že poskytuje základní služby milionům zákazníků. Na konci loňského roku vykázal poskytovatel bezdrátových služeb 142,8 milionu maloobchodních připojení. Navzdory své velikosti však společnost obvykle negeneruje příliš velký růst; tržby se v posledních čtyřech letech pohybovaly v rozmezí 128 až 134 miliard USD. Pro investory do dividend může být tato konzistence dobrá, protože podnikání společnosti Verizon nevykazuje výraznou volatilitu.

Ačkoli akcie Verizonu příliš nerostou, poskytují investorům velkou hodnotu; v současné době se obchodují za neuvěřitelně nízké forwardové P/E ve výši devíti. To je mnohem méně než u některých klíčových konkurentů:

Dividendoví investoři do společnosti Verizon získávají špičkovou akcii s vysokým výnosem, který není drahý. V letošním roce se navíc jedná o relativně stabilní nákup, protože akcie společnosti zatím poklesly o mírná 3 %.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články