2 růstové akcie s poklesem o 67 % a 86 %, které miliardáři nakupují při poklesu

Medvědí trh Nasdaqu nezastavil tyto manažery hedgeových fondů před investicemi do růstových akcií.

Medvědí trh Nasdaqu nezastavil tyto manažery hedgeových fondů před investicemi do růstových akcií.

Vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby udělaly z mnoha investorů medvědy a poslaly akciový trh do propadu. Technologický Nasdaq Composite je v současné době 26 % pod svým maximem a široce založený index S&P 500 klesl o 17 %. Několik miliardářských manažerů hedgeových fondů však pokles využilo jako nákupní příležitost.

Například Steve Cohen ve druhém čtvrtletí zahájil pozici ve společnosti Zoom Video Communications (ZM), zatímco Ken Griffin svou pozici ve společnosti Zoom navýšil. Mezitím David Shaw a Jim Simons zvýšili svůj podíl ve společnosti Docebo (DCBO). Pro kontext: Zoom a Docebo se v současné době obchodují o 67 %, resp. 86 % níže než na svých maximech.

Je čas na nákup těchto propadlých růstových akcií?

Zoom Video Communications: Přední společnost v oblasti videokonferencí

Zoom provozuje cloudovou komunikační platformu, která integruje funkce videa, hlasu a chatu. Společnost je nejznámější díky softwarovému produktu Zoom Meetings, který se stal synonymem pro práci na dálku během pandemie. V současné době je Zoom Meetings vyrovnaná s aplikací Microsoft Teams jako nejoblíbenější videokonferenční aplikace na trhu a společnost Zoom této výhody využívá díky úspěšné strategii růstu typu land-and-expand.

Například služba Zoom Phone dosáhla v srpnu 4 milionů míst, což je nárůst oproti 2 milionům míst ve stejném měsíci minulého roku. Během nedávného hovoru k výsledkům hospodaření vedení společnosti rovněž zaznamenalo pozitivní dynamiku u dvou nových produktů: Zoom Contact Center a Zoom IQ for Sales. Zoom Contact Center je první vícekanálové kontaktní centrum optimalizované pro video a Zoom IQ for Sales využívá umělou inteligenci k analýze interakcí na schůzkách Zoom Meetings a k získávání informací pro obchodní zástupce.

Naneštěstí společnost Zoom ve druhém fiskálním čtvrtletí roku 2023 (skončilo 31. července 2022) nadále bojovala s nepříznivými vlivy, včetně nepříznivých směnných kurzů, geopolitického konfliktu na Ukrajině a vysoké inflace. V důsledku toho vzrostly tržby jen o 8 % na 1,1 miliardy dolarů a zisk mimo principy GAAP klesl o 23 % na 1,05 dolaru na zředěnou akcii. I přes tyto neuspokojivé výsledky zůstává dlouhodobá investiční teze nedotčena.

V příštích letech se bude stále častěji využívat práce na dálku a hybridní práce, která firmám umožní snížit náklady na cestování a najmout nejlepší talenty odkudkoli na světě. Podle výzkumné společnosti Gartner se totiž do roku 2024 bude pouze 25 % podnikových schůzek konat osobně, zatímco v roce 2021 to bylo 60 %. A společnost Ark Invest se domnívá, že do roku 2026 bude 832 milionů pracovníků pracovat na dálku nebo hybridně, což je o 70 % více než v roce 2021. Tato měnící se dynamika na pracovišti by měla být pro společnost Zoom významnou podporou.

V této souvislosti vedení společnosti odhaduje její oslovitelný trh na 91 miliard dolarů do roku 2025, což ponechává dostatek prostoru pro růst. A vzhledem k tomu, že se akcie obchodují za 5,8násobek tržeb - což je nejlevnější ocenění od vstupu společnosti Zoom na burzu - je nyní vhodná doba pro nákup této růstové akcie.

Docebo: Lídr v oblasti podnikového vzdělávání

Společnost Docebo se specializuje na podnikové vzdělávání a rozvoj. Koho to zajímá? Několik studií prokázalo souvislost mezi možnostmi průběžného vzdělávání a spokojeností, udržením zaměstnanců a jejich produktivitou. Na tom záleží, protože jen americké podniky každoročně vynakládají náklady na fluktuaci ve výši přibližně 1 bilionu dolarů.

Platforma společnosti Docebo pomáhá zákazníkům spravovat, poskytovat a měřit dopad vzdělávacího obsahu na výkonnost podniku. Opírá se také o umělou inteligenci, která umožňuje vytvářet vzdělávací kurzy z podnikových zdrojů a personalizovat výuku pro každého zaměstnance. A co víc, Docebo umožňuje podnikům vnášet školicí materiály do pracovního procesu, a vytvářet tak atmosféru neustálého vzdělávání.

I přes silnou konkurenci se Docebo začalo oddělovat od ostatních. Byla jednou z prvních společností, která svůj vzdělávací software obohatila o umělou inteligenci, a společnost Fosway Group nedávno uznala Docebo jako lídra v oblasti systémů pro správu vzdělávání (LMS) již pátým rokem po sobě. Tato ocenění jí pomohla získat zákazníky, jako jsou Amazon Web Services, Samsung a Zoom Video Communications.

Finančně Docebo roste stabilním tempem. Tržby se ve druhém čtvrtletí vyšplhaly o 36 % na 34,9 milionu dolarů a společnost vygenerovala kladnou hotovost z provozní činnosti ve výši 1,1 milionu dolarů oproti ztrátě 0,6 milionu dolarů ve stejném období loňského roku. A co je důležitější, investoři mají dobrý důvod věřit, že si společnost tuto dynamiku udrží. V letech 2016 až 2021 rostla společnost Docebo dvakrát rychleji než širší odvětví LMS, což znamená, že získává podíl na trhu.

A očekávám, že tento nadprůměrný výkon bude pokračovat i v příštích letech, protože Docebo pokračuje v inovacích a stále více podniků upřednostňuje průběžné vzdělávání. V této souvislosti vedení společnosti odhaduje její oslovitelný trh na 30 miliard dolarů do roku 2025, což jí ponechává dlouhou cestu k růstu. A vzhledem k tomu, že se akcie obchodují za 8,5násobek tržeb - což je v porovnání s historickým průměrem 19,2násobku tržeb výhodná cena - je skutečně vhodná doba pro nákup této růstové akcie.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články