3 nezastavitelné růstové akcie, které je vhodné koupit v případě výprodeje na akciovém trhu

Investoři by měli zvážit nákup těchto společností za nízkou cenu, aby využili rychle rostoucích příležitostí.

Investoři by měli zvážit nákup těchto společností za nízkou cenu, aby využili rychle rostoucích příležitostí.

Akciový trh je letos ve výprodejovém módu a všechny hlavní indexy jsou v roce 2022 zatím v červených číslech. Co když se ale situace dále zhorší a akciový trh ztratí ještě více?

Další korekce na trhu představuje pro chytré investory skutečnou příležitost přidat do svých portfolií některé špičkové růstové akcie s lákavým oceněním. Advanced Micro Devices (AMD), ASML Holding (ASML) a Synaptics (SYNA) jsou tři takové rychle rostoucí společnosti, které by investoři mohli chtít koupit v případě, že se výprodej na burze zhorší. Všechny tři společnosti rostou závratným tempem, což vysvětluje, proč jsou nyní bohatě oceněny.

Podívejme se na důvody, proč se tyto tři tituly vyplatí koupit v době výprodeje na akciovém trhu.

1. Advanced Micro Devices

Ceny akcií AMD v roce 2022 klesly o téměř 29 %, ale akcie se stále obchodují za relativně drahý 38násobek klouzavého zisku ve srovnání s 25násobkem zisku indexu Nasdaq-100. Násobek forwardových zisků ve výši 23 ukazuje, že zisky společnosti AMD mají nakročeno k úžasnému růstu, a proto by investoři měli zvážit využití případného dalšího poklesu ceny akcií výrobce čipů.

Koneckonců, společnost AMD má před sebou další rok zdravého růstu a dobré je, že trhy, na kterých působí, ukazují na světlou budoucnost. Konkrétně AMD očekává, že rok 2022 zakončí s tržbami ve výši 26,3 miliardy dolarů, což by znamenalo 60% skok oproti loňskému roku. Společnost také očekává, že upravená hrubá marže bude letos činit 54 %, což je velké zlepšení oproti hrubé marži v roce 2021, která činila 48 %.

Klíčovými katalyzátory růstu společnosti AMD bude akvizice společnosti Xilinx, která byla dokončena v únoru letošního roku, a silný růst v oblasti serverů a klientských procesorů.

Například akvizice společnosti Xilinx dává společnosti AMD silnější pozici, aby mohla využít příležitosti v oblasti cloud computingu, edge computingu a inteligentních zařízení v hodnotě 135 miliard dolarů. To není překvapivé, protože společnost Xilinx údajně v roce 2020 ovládla polovinu trhu s programovatelnými hradlovými poli (FPGA), což je oblast, která má do roku 2028 generovat příjmy ve výši 14 miliard dolarů oproti loňským 6 miliardám.

Na druhou stranu se očekává, že podíl společnosti AMD na trhu serverových procesorů (centrálních procesorových jednotek) stoupne v příštím roce na 19 % z 10,7 % na konci roku 2021. A co víc, Bank of America vidí, že podíl AMD na trhu serverových procesorů se v dlouhodobém horizontu zvýší na 35 % díky rostoucí poptávce po čipech společnosti ze strany zákazníků využívajících hyperscale cloud computing.

Již samotný obchod s datovými centry by mohl společnosti AMD přinést obrovský dlouhodobý impulz, přičemž má také solidní vyhlídky na trhu grafických karet, herních konzolí a klientských procesorů. Očekává se, že všechny tyto katalyzátory pomohou společnosti AMD v příštích pěti letech dosáhnout 33% ročního růstu zisků, takže nákup akcií je v případě jejich poklesu v případě výprodeje na trhu bezpředmětný.

2. ASML Holding

ASML Holding je další akcií, která se obchoduje za drahý 42násobek zisku, přestože letos klesla o téměř 27 %. Ukazuje se, že výrobce polovodičových zařízení, který dodává své stroje mimo jiné špičkovým slévárnám, jako jsou Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing a Samsung, začal v posledních několika týdnech na burze znovu získávat své kouzlo.

Investoři by však měli v případě výprodeje na burze využít případného poklesu akcií ASML, protože nizozemský gigant je klíčem k vyřešení celosvětového nedostatku polovodičů. Podle generálního ředitele společnosti Intel Pata Gelsingera bude polovodičový průmysl pravděpodobně až do roku 2024 brzděn nedostatkem dodávek.

To vysvětluje, proč je obrovská poptávka po litografických strojích společnosti ASML, které pomáhají slévárnám vyrábět čipy. V prvním čtvrtletí roku 2022 měla společnost čisté objednávky v hodnotě 7 miliard eur, což výrazně předčilo očekávání analytiků, kteří předpokládali 3,7 miliardy eur. Stojí za zmínku, že rezervace společnosti ASML byly vyšší než její tržby za první čtvrtletí ve výši 3,5 miliardy eur.

Navíc díky velkému nárůstu objednávek v minulém čtvrtletí dosáhl celkový objem nevyřízených objednávek společnosti 29 miliard eur, což naznačuje, že příjmy společnosti v roce 2021 dosáhnou 18,6 miliardy eur. ASML očekává, že rok 2022 zakončí s 20% nárůstem tržeb, což by její roční tržby zvýšilo na něco málo přes 22,5 miliardy eur.

Společnost ASML tak bude mít do roku 2023 pěknou zásobu nevyřízených objednávek. Není divu, že analytici předpovídají společnosti ASML na příštích pět let téměř 30% roční růst, což je důvod, proč by se nákup akcií v době krachu trhu mohl ukázat jako chytrý dlouhodobý tah.

3. Synaptics

Synaptics je další rychle rostoucí technologickou akcií, která se v současnosti obchoduje za 31násobek zisku, ale je třeba poznamenat, že v loňském roce se obchodovala za více než 91násobek. Díky 48% poklesu ceny akcií společnosti Synaptics jsou její akcie cenově dostupnější než dříve a násobek forwardových zisků ve výši 10,5 naznačuje, že její hospodářský výsledek roste působivým tempem.

Společnost Synaptics, jejíž čipy pohánějí rychle rostoucí aplikace, jako je internet věcí (IoT) a chytré telefony, je nyní ve skvělé formě. Dne 5. května zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2022 (za tři měsíce do 26. března) a oznámila 44% meziroční nárůst tržeb na 470 milionů dolarů. Očištěná hrubá marže společnosti Synaptics v minulém čtvrtletí vystřelila o 6 procentních bodů nahoru oproti předchozímu roku na 61,1 %, zatímco očištěný zisk vzrostl o 85 % na 3,75 USD na akcii.

Analytici očekávají v příštích pěti letech 15% roční růst společnosti Synaptics, ale nebuďte překvapeni, pokud společnost díky trhům, které obsluhuje, dosáhne rychlejšího tempa růstu. Například v oblasti internetu věcí společnost Synaptics uvádí, že získala několik vítězných návrhů - což znamená, že její nabídka bude použita v budoucích produktech zákazníků.

Konkrétně je o čipy pro připojení Wi-Fi 6 a 6E od společnosti Synaptics velký zájem a společnost také začala dodávat integrovaný čip, který podporuje Wi-Fi 6E, Zigbee a Bluetooth. Díky těmto horkým bodům růstu dosahuje společnost Synaptics v oblasti IoT "vysokých dvouciferných temp již sedm čtvrtletí v řadě, čímž překonává téměř všechny své konkurenty a stává se tak jedním z největších hráčů na poli polovodičů zaměřených na IoT s obratem přibližně 1,2 miliardy dolarů."

Vzhledem k tomu, že se podle odhadu třetí strany očekává nárůst počtu zařízení internetu věcí na 30,9 miliardy v roce 2025 oproti 13,8 miliardám v roce 2021, by podnikání společnosti Synaptics v oblasti internetu věcí mělo ještě dlouho pěkně růst. Vzhledem k tomu, že v posledním čtvrtletí tvořil internet věcí 64 % celkových příjmů, měly by se jasné vyhlídky tohoto segmentu na společnost Synaptics pozitivně projevit i v dlouhodobém horizontu, protože se rozšiřují její oslovitelné příležitosti.

Letošní prudký pokles akcií tak představuje pro investory skvělou příležitost k nákupu této rychle rostoucí společnosti, i když v případě výprodeje na trhu ji mohou koupit za nižší ocenění.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články