3 výhodné akcie, které Cathie Woodová miluje

Investoři mohou využít současnou slabost technologického sektoru jako vstupní bod k využití velkých trendů.

Investoři by neměli nakupovat akcie pouze po výrazných propadech, ale pokud mají tuto možnost, je to určitě chytřejší doba. Čím nižší je vstupní cena do pozice, tím větší může být váš zisk, když z ní vystoupíte.

S ohledem na to se blíže podíváme na tři akcie, které jsou dobře zastoupeny alespoň v jednom z burzovně obchodovaných fondů ARK Invest Cathie Woodové a které se v současné době obchodují na výhodných úrovních. Jen mějte na paměti, že "výhodný" v tomto případě nemusí nutně znamenat, že tyto akcie jsou levné v poměru k jejich ziskům. Znamená to pouze, že jejich současné ceny jsou výrazně nižší než ceny, za které se obchodovaly ještě nedávno.

1. UiPath

Společnost UiPath (PATH) není nijak známá. Je však velká šance, že vy nebo někdo z vaší domácnosti využívá produkt, který tato společnost poskytuje.

Společnost UiPath se zabývá digitální automatizací. Organizace se složitými počítačovými systémy mohou pomocí jejích nástrojů naprogramovat mnoho funkcí tak, aby je prováděly automaticky, a toto programování mohou provádět i lidé s malými nebo žádnými zkušenostmi s programováním. Odvětví od zdravotnictví přes finančnictví až po výrobu těží z toho, že využívají platformu UiPath ke zvládnutí úkolů, jejichž manuální provedení by jinak lidem zabralo mnohem více času a úsilí. Společnost Gartner, která se zabývá výzkumem a poradenstvím v oblasti informačních technologií, ve skutečnosti v roce 2021 označila UiPath za nejlepšího hráče na trhu automatizace.

Vzhledem k tomu není překvapením, že příjmy společnosti UiPath by měly letos vzrůst o 22 % a v roce 2023 o 28 %. Podniky si zamilovávají relativně nové nástroje, které výrazně zvyšují efektivitu.

A společnost UiPath se na trhu s automatizací pohybuje teprve krátce. Společnost Straits Research předpokládá, že trh s automatizací procesů poroste do roku 2030 průměrným ročním tempem 33 % a na konci tohoto období se stane trhem v hodnotě 28 miliard dolarů. Tento výhled růstu je hlavním důvodem, proč Wood a manažeři fondu ARK Invest drží společnost UiPath jak ve fondu ARK Innovation ETF (ARKK), tak ve fondu ARK Industrial Innovation ETF (ARKQ). Nabízí skutečně inovativní produkt s potenciálem, který mnohé organizace teprve začínají plně oceňovat.

Přesto je zřejmé, že se této společnosti v poslední době nedaří, a to z několika důvodů. Jedním z těchto důvodů jsou náklady na odměny za poslední čtvrtletí, které byly vysoké, i když na tak mladou společnost, jako je UiPath, ne nepřiměřeně vysoké. Společnost vstoupila na burzu teprve v dubnu loňského roku a stále ještě odměňuje zaměstnance, kteří se podíleli na jejím rozjezdu. Organizace byla také nucena zaúčtovat odpisy kvůli následkům ruské invaze na Ukrajinu. Její ztráty za první čtvrtletí budou ve druhém čtvrtletí pravděpodobně ještě větší a nastaví celoroční ztrátu. Proto akcie ztratily zhruba dvě třetiny své hodnoty za něco málo přes rok.

Přemýšlejte však v širších souvislostech. Mezi současným tempem růstu tržeb a předpokládaným návratem k zisku 0,10 dolaru na akcii v příštím roce a očekávaným ziskem 0,63 dolaru na akcii v roce 2026 znamená, že se tato rychle rostoucí společnost obchoduje pouze za zhruba 30násobek svého budoucího zisku.

2 Twilio

Přidejte Twilio (TWLO) na seznam zlevněných akcií, které Wood drží. Její akcie mají ve svých portfoliích tři různé fondy ARK Invest - pozice v celkové hodnotě téměř 500 milionů dolarů. Ona a její tým ani jednou nezaváhali během 80% výprodeje akcií v průběhu posledních 12 měsíců.

Jednoduše řečeno, Twilio nabízí podnikům kompletní a nákladově efektivní způsob automatizace komunikace se zákazníky. Textové zprávy, e-mail, rozpoznávání hlasu a nástroje pro online chat jsou jen částí jejího repertoáru a klienti jako Lyft, Airbnb a eBay jsou jen některé z organizací, které ji využily, aby mohly zvládnout obrovské množství interakcí, které by jinak vyžadovaly silně obsazená call centra podpory a služeb.

Stejně jako v případě UiPath se většina společností zaměřených na spotřebitele stále ještě učí, jak umožnit digitálním nástrojům přímý kontakt se zákazníky. Učí se však rychle. V letošním roce se očekává, že tržby společnosti Twilio nabobtnají o 36 %, v příštím roce bude následovat 29% růst. To by ji mělo dostat z červených čísel do černých se ziskem 0,23 dolaru na akcii.

Akcie společnosti Twilio jsou stále oceněny na necelý 400násobek tohoto zisku, což vysvětluje velkou část výprodeje, který společnost zažila od loňského roku.

3. Tesla

Zatímco společnost UiPath je pro většinu investorů neznámá a Twilio je stále trochu stranou, Tesla (TSLA) je na opačném konci tohoto spektra. Ta se stala jednou z nejznámějších společností na světě. Čísla společnosti Experian totiž naznačují, že Tesla i přes vstup řady nových konkurentů stále zaujímá zhruba dvě třetiny amerického trhu s elektromobily. A ani v zámoří si nevede nijak špatně.

Tento výsledek nebyl dostatečně působivý na to, aby zabránil 40% výprodeji z dubnového maxima. Tento pokles byl však vzhledem k volatilní historii společnosti Tesla poměrně mírný.

Přechod na automobilový trh, kterému budou dominovat elektromobily, je trend, který je větší než ekonomika nebo akciový trh. Americký Úřad pro energetické informace odhaduje, že do roku 2050 bude po světových silnicích jezdit více než 670 milionů automobilů poháněných bateriemi, přičemž v roce 2020 jich bylo jen něco málo přes 9 milionů.

A Tesla je motorem většiny dosavadního růstu. Ve druhém čtvrtletí roku 2022 dodala zhruba čtvrt milionu elektromobilů, čímž snadno překonala předloňskou hodnotu zhruba 200 000 vozů, a to i přes přetrvávající nedostatek polovodičů. Tato odolnost je hlavním důvodem, proč si Woodův fond ARK Innovation ETF navzdory všem nedávným turbulencím udržel svůj podíl ve výši 1 milionu akcií ve společnosti Tesla.

Tento článek představuje pouze názor autora. Nejedná se o investiční radu ani doporučení.

Zdroje: fool.com, Unsplash.com

Nejnovější články