Autor: Filip Kejval

Airbnb podle zdrojů uzavírá své podnikání v Číně

Podle dvou zdrojů obeznámených s touto záležitostí Airbnb uzavírá své domácí podnikání v Číně.

Podle dvou zdrojů obeznámených s touto záležitostí Airbnb uzavírá své podnikání v Číně. Společnost to plánuje oznámit zaměstnancům v zemi již v úterý ráno v Pekingu.

Všechny nabídky v pevninské Číně - domy a zážitky - budou staženy do letošního léta.

Airbnb oficiálně zahájila svou činnost v Číně v roce 2016 a čelí stále větší konkurenci domácích hráčů. Zdroje uvádějí, že provoz tohoto segmentu byl již dříve nákladný a složitý. Pandemie tyto problémy ještě zhoršila a zvýšila jejich dopad.

Navzdory tomu, že se v Číně buduje značka a do čela úsilí se postavil spoluzakladatel Airbnb Nathan Blecharczyk, tvořily pobyty v Číně na této platformě v posledních letech přibližně 1 % příjmů.

Zdroje uvádějí, že čínské výjezdní cesty jsou pro Airbnb větší příležitostí a společnost se zaměří na poskytování nabídek pro čínské cestovatele, kteří cestují do zahraničí. Jeden ze zdrojů uvádí, že překryv mezi výjezdovým a domácím podnikáním Airbnb nebyl silný. Podle jednoho ze zdrojů si Airbnb ponechá v Pekingu kancelář se stovkami zaměstnanců.

Akcie společnosti se v letošním roce propadly o více než 30 % v rámci širšího výprodeje akcií technologických společností, ale stále se obchodují výrazně nad cenou 68 USD, kterou měly v roce 2020 při IPO. Airbnb se v počátcích pandemie kovid potýkala s problémy a v květnu 2020 propustila přibližně 25 % zaměstnanců, v listopadu téhož roku pak vstoupila na burzu.

Obchod se obnovil, protože lidé začali opět cestovat, a společnost letos zaznamenala nárůst dlouhodobých pronájmů díky flexibilním pracovním úvazkům, které mnoho zaměstnavatelů zavedlo během pandemie. Čínský byznys se však zotavoval mnohem pomaleji, protože země byla pravidelně uzavírána kvůli boji s dalšími vlnami infekce.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články