3 Špičkové technologické akcie pro duben 2021

Akciový trh měl v roce 2020 bezprecedentní rok, když dosáhl lepších než průměrných zisků a zároveň čelil globální pandemii.

Obrázek: unsplash.com

Akciový trh měl v roce 2020 bezprecedentní rok, když dosáhl lepších než průměrných zisků a zároveň čelil globální pandemii. S&P 500 přidal více než 16% v loňském roce, ale NASDAQ byl velký vítěz, tyčící se téměř 44%. Některé z největších technologických trendů se v loňském roce jasně dostaly do centra pozornosti.

Doposud však letos investoři nakupovali akcie, o nichž se domnívali, že by jim prospělo oživení, a to rotací mnoha technologických akcií v procesu. Toto ponechalo spoustu výhod mezi těmito rychle rostoucími akciemi v kategoriích, které kombinují nejlepší produkty a služby ve své třídě, obrovský zadní vítr a velké adresovatelné trhy.

Podívejme se na tři podniky, které splňují tato vznešená kritéria a mohly by vás v dubnu i později obohatit.

Roku: Na rozcestí streamování videa a digitální reklamy

Roku byl jedním z nejvýznamnějších hráčů roku 2020 a za tento rok získal 148%, ale vzhledem ke své vedoucí pozici v oboru zůstává pro průkopníka streamingu obrovská příležitost.

Zatímco společnost je nejlépe známá svými streamovacími boxy a zásuvnými zařízeními, Roku má tajnou zbraň. Společnost od nuly vytvořila operační systém Smart TV, který je licencován rostoucím počtem výrobců televizorů. Ve výsledku je nyní nejpopulárnějším operačním systémem Smart TV v Severní Americe, který se nachází u 38% televizorů prodávaných v USA a 31% televizorů prodávaných v Kanadě.

Pohled na výsledky společnosti ve čtvrtém čtvrtletí ukazuje, že strategie přináší ovoce. Celkové tržby meziročně vzrostly o 58%.

NVIDIA: Na rozcestí her, AI a cloud computingu

Události uplynulého roku bezpochyby prokázaly, že cloudové výpočty tu zůstanou. Mnoho investorů si možná neuvědomuje, že umělá inteligence a cloud computing jsou neúprosně propojeny. Každý hlavní poskytovatel cloudu nabízí své nabídky umělou inteligencí (AI), která pomáhá společnostem analyzovat a spravovat svá data. Sofistikované algoritmy vlastní AI pomáhají rozpoznat vzory, které by jinak mohly chybět.

NVIDIA je nejlépe známá svými nejlepšími grafickými jednotkami (GPU) ve své třídě. Paralelní zpracování nebo schopnost současně zpracovávat celou řadu složitých matematických výpočtů z něj učinily zlatý standard, který upřednostňují seriózní hráči.

Tržby z her stále dominují, meziročně vzrostly o 67% a přinesly polovinu celkových tržeb společnosti. Zároveň segment datových center, který zahrnuje AI, cloudové výpočty a výnosy z datových center, meziročně vzrostl o 97% a nyní tvoří 38% z celkového počtu.

To by mohl být jen začátek. Vedení společnosti NVIDIA odhaduje, že její adresovatelný trh bude do roku 2023 činit 250 miliard dolarů. NVIDIA v loňském roce vygenerovala 16,68 miliardy dolarů.

Zatímco NVIDIA v loňském roce získala 123%, její akcie nedávno poklesly až o 23%. Investoři se však začali vzmáhat, a zatímco akcie jsou stále v prodeji, v současné době klesají jen o 8%.

Teladoc: Založte obchod na rohu medicíny a technologie

Budoucnost medicíny se v loňském roce zaměřila na zrychlené přijetí virtuální péče, telemedicíny a připojených zdravotnických zařízení. Poptávka po lékařských návštěvách podle aplikací prudce vzrostla. Díky tomu se přední poskytovatel služeb v oboru Teladoc dostal na první příčku. Nyní, když je v dohledu konec pandemie, se někteří investoři domnívají, že drtivá většina pacientů se vzdá snadnosti a pohodlí digitálních schůzek ve prospěch návratu k osobním návštěvám. Důkazy tento názor jednoduše nepodporují.

Pacienti využívají virtuální péči a nedávné studie naznačují, že většina v tom bude pokračovat. Průzkum mezi 2 700 pacienty odhalil, že 90% shledalo, že kvalita péče poskytované během videonávštěv založených na aplikacích s jejich lékařem je podle výzkumu provedeného společností Accenture stejně dobrá, ne-li lepší než pravidelné návštěvy ordinace . Přibližně 60% respondentů uvedlo, že plánuje v budoucnu využívat řešení telehealth s ještě větší frekvencí ke komunikaci se svými poskytovateli zdravotní péče a zvládání chronických stavů.

Výsledky společnosti Teladoc vykreslují přesvědčivý obraz. Příjmy vzrostly v roce 2020 o 98%, zatímco celkové návštěvy pacientů vzrostly o 206%.

Zdroje: fool.com, unsplash.com

Nejnovější články