Autor: Radka Guzi

Akcie Genting Hong Kong se propadají o více než 50 %

Akcie ohroženého provozovatele výletních lodí Genting Hong Kong se propadly o více než 50 % poté, co společnost oznámila, že možná nebude schopna splácet své dluhy a další závazky.

Když po čtyřdenním přerušení obchodování obnovila, Genting v podání na hongkongskou burzu uvedl, že „neexistuje žádná záruka, že skupina bude schopna dostát svým finančním závazkům… tak, jak a kdy se stanou splatnými“.

Stalo se tak, když její německá loďařská dceřiná společnost MV Werften požádala o insolvenci, což vyvolalo varování od Gentinga, že by mohlo dojít k potenciálnímu křížovému selhání u finančních ujednání v hodnotě 2,8 miliardy dolarů, a to v důsledku insolvence.

Provozovatel výletních lodí, který ovládá malajský magnát Lim Kok Thay, byl pandemií těžce zasažen, protože cestování se zastavilo kvůli celosvětovému nárůstu případů Covid.

Akcie ohroženého provozovatele výletních lodí Genting Hong Kong se propadly o více než 50 % poté, co společnost oznámila, že možná nebude schopna splácet své dluhy a další závazky.

„Pokud Skupina není schopna dostát svým závazkům splatit jakékoli dluhy, jakmile se stanou splatnými, nebo se dohodnout se svými příslušnými věřiteli na obnovení nebo prodloužení svých půjček nebo jakýchkoli souvisejících alternativních ujednáních, může to mít významný nepříznivý dopad na podnikání Skupiny, vyhlídky, finanční situaci a provozní výsledky,“ stálo v podání.

K tomuto vývoji došlo v době, kdy její německá loďařská dceřiná společnost MV Werften podala návrh na insolvenci. Ve čtvrtek to vyvolalo varování od Gentinga, že by mohlo dojít k potenciálnímu křížovému selhání u ujednání o financování v hodnotě 2,8 miliardy dolarů, a to právě v důsledku platební neschopnosti.

Právní problémy v Německu

Genting Hong Kong, dceřiná společnost Genting Group, je uprostřed soudního sporu s regionální vládou v Německu.

Probíhající soudní řízení zahrnuje čerpání 88 milionů dolarů záložního zařízení nebo záložního financování sekundárního zdroje splácení, který souvisí s MV Werften.

Genting ve svém podání uvedl, že německá spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko tyto prostředky zadržela až do pondělního rozsudku.

Provozovatel výletních lodí, který ovládá malajský magnát Lim Kok Thay, byl pandemií těžce zasažen, protože cestování se zastavilo kvůli celosvětovému nárůstu případů Covid. Genting Hong Kong v roce 2020 podle zpráv zastavil platby dluhů ve výši téměř 3,4 miliardy dolarů.

Společnost vykázala čistou ztrátu 238 milionů $ za období končící červnem 2021 ve srovnání se ztrátou 742,6 milionu $ za stejné období v roce 2020.

Genting Hong Kong je součástí většího konglomerátu, který zahrnuje také Genting Malajsie a Genting Singapore.

Mezi svá aktiva konglomerát vlastní síť rekreačních parků Resorts World, která zahrnuje ty v Singapuru, New Yorku a Spojeném království. Má také 30 kasin po celé Velké Británii.

 

Zdroje:

cnbc.com

unsplash.com

Nejnovější články