Akcie, které dělají největší pohyby v pre-marketu: Pfizer, Under Armour, Generac a další

Pfizer (PFE) – Společnost Pfizer vyskočila na předprodejním trhu o 4 % poté, co výrobce léčiv vykázal za třetí čtvrtletí lepší než očekávaný zisk a tržby. Pfizer vydělal 1,34 dolaru na akcii, což je o 25 centů na akcii nad odhady.

Pfizer (PFE) – Společnost Pfizer vyskočila na předprodejním trhu o 4 % poté, co výrobce léčiv vykázal za třetí čtvrtletí lepší než očekávaný zisk a tržby. Pfizer vydělal 1,34 dolaru na akcii, což je o 25 centů na akcii nad odhady. Společnost také vydala vylepšenou celoroční prognózu silné poptávky po vakcíně proti Covid-19 i po léčbách jiných než Covid. 

Under Armour (UAA) – Akcie tohoto výrobce sportovního oblečení vzrostly o 9,2 % v předtržním obchodování poté, co více než zdvojnásobily konsensuální odhad 15 centů za akcii se čtvrtletním ziskem 31 centů na akcii. Under Armour také zvýšil svůj celoroční výhled, neboť spotřebitelé udržují vysoký zájem o pohodlné denní nošení. 

Generac (GNRC) – Akcie Generac klesly na předtržním trhu o 5,5 % poté, co překonaly spodní odhady, ale vykázaly nižší než očekávané čtvrtletní tržby. Samostatně výrobce domácích a komerčních generátorů oznámil, že kupuje kanadského výrobce chytrých termostatů Ecobee, která by mohla mít hodnotu až 770 milionů dolarů, v závislosti na tom, zda Ecobee dosáhne určitých výkonnostních cílů. 

DuPont (DD) – Společnost DuPont klesla o 1,9 % v předmarketingové akci poté, co chemický výrobce překonal odhady, avšak snížil svůj celoroční výhled z důvodu zpomalování objednávek od zákazníků kvůli celosvětovému nedostatku čipů. DuPont přišel o 3 centy na akcii nad odhady, ale se ziskem ve třetím čtvrtletí 1,15 dolaru na akcii. Následně společnost DuPont oznámila akvizici se společnosti zabývající se materiálovými technologiemi Rogers Corp. (ROG) v hodnotě 5,2 miliardy dolarů, přičemž Rogers po zprávách o dohodě prudce vzrostl o 27,3 %. 

Estee Lauder (EL) – Akcie tohoto výrobce kosmetiky klesly na pre-marketu o 1,9 %, překonaly předpovědi, ale dále snížily výhled ročního prodeje z důvodu inflace a narušení dodavatelského řetězce. Estee Lauder vydělala za čtvrtletí 1,86 dolaru na akcii ve srovnání s konsensuálním odhadem 1,70 dolaru na akcii. 

Avis Budget (CAR) – Avis Budget vykázal čtvrtletní zisk 10,74 USD na akcii, což je výrazně nad konsensuálním odhadem 6,52 USD na akcii. Tržby také překonaly prognózy z Wall Street. Silná poptávka po vozech z pronájmu a vyšší sazby za pronájem výrazně podpořily výsledky společnosti Avis Budget. Akcie vzrostly o 7 % v předtržním obchodování. 

Simon Property (SPG) – Simon téměř zdvojnásobil konsensuální odhad 1,09 USD na akcii s čtvrtletním ziskem 2,07 USD na akcii. Tržby provozovatele nákupního centra také překonaly odhady analytiků. Simon zaznamenal během čtvrtletí zlepšenou míru obsazenosti svých nákupních center a také nárůst návštěvnosti nakupujících. Akcie společnosti Simon posílily o 4,1 % v akci před uvedením na trh. 

Clorox (CLX) – Clorox překonal odhady o 18 centů na akcii se čtvrtletním ziskem 1,21 USD na akcii. Výrobce domácích produktů také vykázal lepší než očekávané tržby. Clorox podpořil svou předchozí celoroční prognózu. Jeho akcie vzrostly v pre-marketu o 2,2 %. 

Chegg (CHGG) – Akcie Chegg na pre-marketu klesly o 31,5 % poté, co online vzdělávací společnost vykázala nižší než očekávané čtvrtletní tržby a pouze odpovídala odhadům z Wall Street, se čtvrtletním ziskem 20 centů na akcii.  

Nutrien (NTR) – Nutrien zvýšil svůj celoroční výhled zisku díky silné celosvětové poptávky a vyšších cen za produkty kanadského výrobce hnojiv. 

McKesson (MCK) – Distributor léků vydělal za poslední čtvrtletí 6,15 USD na akcii, čímž snadno překonal konsensuální odhad 4,66 USD na akcii. Nejvyšší tržby byly díky silným dodávkám dražších speciálních léků, a také vládní smlouvou na distribuci vakcín proti Covid-19. Akcie McKesson na pre-marketu vzrostly o 3,4 %. 
 

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

Nejnovější články