Akcie Roku zažily nejhorší den od roku 2018

Akcie Roku v pátek uzavřely obchodování poklesem ceny o 22,29 % poté, co streamovací společnost ve čtvrtek večer oznámila příjmy za čtvrté čtvrtletí, které nesplnily očekávání analytiků.

Akcie Roku v pátek uzavřely obchodování poklesem ceny o 22,29 % poté, co streamovací společnost ve čtvrtek večer oznámila příjmy za čtvrté čtvrtletí, které nesplnily očekávání analytiků.

Je to nejhorší den od 8. listopadu 2018, kdy akcie také klesly o 22,29 %. Akcie Roku jsou asi o 77 % níž z jejich maxim od 27. července 2021.

Společnost vykázala tržby ve výši 865,3 milionů dolarů, což zaostalo za odhadovanými 894 miliony dolarů. Tržby ve čtvrtletí meziročně vzrostly o 33 %, což je pomaleji než 51% růst v předchozím čtvrtletí a 81% růst, který zaznamenala společnost ve druhém čtvrtletí.

Analytici poukázali na několik faktorů, které by mohly vést k těžkému období pro společnost. Pivotal Research v pátek snížil svůj rating na Roku a výrazně snížil svůj cenový cíl na 95 USD z 350 USD.

„Se zvyšující se konkurencí, potenciálně výrazně oslabující globální ekonomikou a trhem, naší novou cílovou cenou snižujeme náš rating na ROKU z HOLD na SELL,“ napsal Analytik Pivotal Research Jeffrey Wlodarczak v poznámce pro klienty.

Za první čtvrtletí tohoto roku společnost Roku uvedla, že vidí tržby ve výši 720 milionů dolarů, což znamená 25% růst. Analytici pro toto období předpokládali tržby ve výši 748,5 milionu USD.

Roku obvinil pomalejší růst z narušení dodavatelského řetězce, které zasáhlo americký televizní trh. Společnost uvedla, že se rozhodla nepřenášet vyšší náklady na zákazníka, aby měla prospěch z přílivu nových uživatelů.

Společnost uvedla, že očekává, že narušení dodavatelského řetězce bude i letos pokračovat, i když nevěří, že takové podmínky budou trvalé.

„Celkový prodej televizních jednotek pravděpodobně zůstane pod úrovní před Covidem, což by mohlo ovlivnit náš další aktivní růst účtu,“ napsali Anthony Wood, zakladatel a generální ředitel společnosti Roku v dopise společnosti akcionářům.

Zdroje: cnbc.com, freepik.com

Nejnovější články