Evropské akcie jdou nahoru

Evropské akcie ve čtvrtek posílily. Globální trh tak reagoval na oznámení americké centrální banky, ve kterém omezuje svůj program nákupu dluhopisů.

Evropské akcie ve čtvrtek posílily. Globální trh tak reagoval na oznámení americké centrální banky, ve kterém omezuje svůj program nákupu dluhopisů.

Centrální americká banka ve středu uvedla, že začne omezovat tempo svého měsíčního programu nákupu dluhopisů. Nákup se zpomalí o 15 miliard dolarů měsíčně, což ve výsledku znamená, že kvantitativní uvolňování by mělo skončit v polovině roku 2022. Částka se dle Federálního výboru může změnit, pokud k tomu bude podstatný důvod.

Federální výbor uvedl, že tento krok přišel „jako následek dalšího podstatného pokroku, který ekonomika učinila a to směrem k cílům výboru od loňského prosince“.

Švýcarská banka očekává, že v posledním čtvrtletí roku 2021 vykáže čistou ztrátu. Plánuje omezit své operace investičního bankovnictví.  Akcie Credit Suisse na počátku obchodování stagnovaly. Credit Suisse překonala odhady analytiků za třetí čtvrtletí, ale i tak ji zasáhlo obvinění z korupce v Mosambiku a další právní záležitostí.

Francouzská banka Société Générale ve čtvrtek vykázala lepší než očekávané zisky za třetí čtvrtletí a to díky vyšším výnosům v oblasti firemního a investičního bankovnictví.  Akcie banky ve čtvrtek posílily o 3,4 %.

Alstria Office REIT byla největším skokanem na Stoxx 600, vyletěla o více než 17 % poté, co německý realitní investiční fond oznámil nabídku na převzetí od společnosti Brookfield Asset Management ve výši 3,5 miliardy eur.

Akcie Tate & Lyle vzrostly o více než 6 %. Došlo k tomu po zprávě o dobrých příjmech.

Německá chemická společnost Lanxess se na konci evropského blue chip indexu propadla o více než 6 % . A to kvůli zvýšeným nákladům.

Zveřejněná data zahrnují data indexu nákupního manažera pro eurozónu v říjnu a německého průmyslu za září.

 

Zdroje: cnbc.com; freepik

Nejnovější články