Alec Baldwin říká, že hollywoodská produkce by si měla najmout policisty na kontrolu zbraní

Alec Baldwin řekl, že hollywoodská produkce by si měla najmout policisty, kteří by kontrolovali střelné zbraně před použitím při natáčení.

Alec Baldwin řekl, že hollywoodská produkce by si měla najmout policisty, kteří by kontrolovali střelné zbraně. Uvedl to v pondělí na sociálních sítích a tím vyzval Hollywood, aby byly prováděné kontroly u všech zbraní, které jsou používané pří natáčení. 

„Každý film, který používá zbraně, falešné nebo jiné, by měl mít na place policistu najatého produkcí, aby konkrétně monitoroval bezpečnost zbraní," napsal Baldwin na tweetu. Tato prosba přichází v důsledku jeho účasti na náhodné střelbě kameramanky Halyny Hutchinsové při natáčení filmu "Rust". Incident se stal minulý měsíc ve městě Santa Fe v Novém Mexiku. Zraněný byl i režisér, který v tu chvíli stál za kameramankou Hutchinsonovou. 

Střelnou zbraň předal Baldwinovi asistent režiséra Dave Halls s tvrzením, že rekvizita je bezpečná. Halls však nezkontroloval všechny náboje v revolveru, než jej prohlásil za "studenou zbraň". Poté Halls vysvětlil orgánům, které jsou činné v trestním řízení, že obvykle sledoval jak zbrojmistr Hannah Gutierrez Reed roztočí buben zbraně, aby mu ukázal, že je bez překážek, nabitá správnou municí a připravena k použití při natáčení. Halls dále uvedl, že viděl v komoře tři náboje předtím, než ji předal Baldwinovi, ale nepamatuje si, jestli nyní Hannah Gutierrez Reed roztočil buden. 

Dle údajů Úřadu pro bezpečnost a ochrany zdraví při práci, od roku 1990 filmový průmysl zaznamenal celkem 47 úmrtí mezi 250 nehodami, související s natáčením filmů. Mezi smrtelné události patří například dopravní nehody, pády z lešení nebo zranění způsobená těžkou technikou.

Posledním známým incidentem, kdy došlo ke smrti střelnou zbraní, bylo při natáčení filmu "The Crow". Tehdy přišel o život herec Brandon Lee. Po této nehodě vytvořila hollywoodská produkce přísné bezpečnostní opatření pro kaskadérské práce, zahrnující střelné zbraně a implementoval bezpečnostní pokyny pro rekvizity. To zakazuje používání ostrého střeliva  ve prospěch slepých nábojů.

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

Nejnovější články