Analytik předpovídá, že Apple v roce 2024 neuvede na trh iPhone, ale skládací iPad

Apple pravděpodobně uvede iPad se skládací obrazovkou na trh v roce 2024, uvedla v úterý analytická společnost CCS Insight a předpověděla, že americký technologický gigant začne se skládací technologií brzy experimentovat.

Apple pravděpodobně uvede iPad se skládací obrazovkou na trh v roce 2024, uvedla v úterý analytická společnost CCS Insight a předpověděla, že americký technologický gigant začne se skládací technologií brzy experimentovat. Společnost CCS Insight v úterý zveřejnila svou výroční zprávu o předpovědích, v níž analytici této skupiny předpovídají budoucí produkty a trendy. V nejnovější zprávě CCS Insight předpověděla, že společnost Apple uvede za dva roky na trh skládací iPad a nezačne se skládacím iPhonem. To je v rozporu s ostatními výrobci chytrých telefonů, jako je Samsung, kteří spíše než tablety uvedli na trh skládací smartphony. "V tuto chvíli nemá pro Apple smysl vyrábět skládací iPhone. Myslíme si, že se tomuto trendu vyhnou a pravděpodobně se ponoří do vody se skládacím iPadem," řekl v rozhovoru pro CNBC Ben Wood, vedoucí výzkumu ve společnosti CCS Insight. "Skládací iPhone bude pro Apple super riskantní. Zaprvé by musel být neuvěřitelně drahý, aby nekanibalizoval stávající iPhony," dodal Wood.

Analytik uvedl, že skládací iPhone by pravděpodobně musel stát kolem 2 500 dolarů. Apple iPhone 14 Pro Max s největším úložištěm, který je v současnosti nejdražším modelem, stojí přibližně 1 599 dolarů. Wood také uvedl, že pokud by měl Apple se skládacím telefonem nějaké technické problémy, pak by se strhla "šílená mela" a kritici by na Apple kvůli problémům útočili. Přesto Apple "nemá jinou možnost než reagovat, protože trend skládacích telefonů nabírá na síle," řekl Wood, a proto společnost začne s iPadem. Podle něj to Applu umožní naučit se, jak implementovat a škálovat technologii skládací obrazovky, a také "vdechnout nový život" řadě iPadů. Společnost Apple se na dotaz CNBC nemohla okamžitě vyjádřit. O záměrech společnosti Apple s produkty se skládací obrazovkou se objevila řada zvěstí. Začátkem tohoto roku společnost Display Supply Chain Consultants, která se zabývá průzkumem trhu, uvedla, že Apple pravděpodobně nevstoupí na trh skládacích chytrých telefonů dříve než v roce 2025. Společnost však uvedla, že Apple zkoumá skládací technologii pro displeje o velikosti kolem 20 palců. Ta by mohla být zaměřena na nový produkt skládacího notebooku, uvedla společnost pro průzkum trhu. Předpovědi o skládacím iPhonu se mezitím objevují již nejméně čtyři roky. V loňském roce Ming-Chi Kuo ze společnosti TF International Securities, významný analytik společnosti Apple známý svými věrohodnými předpověďmi, uvedl, že by společnost mohla iPhone se skládacím displejem uvést na trh v roce 2024.

Apple spojí 5G a procesor v čipu

CCS Insight také předpovídá, že Apple bude pokračovat v investicích do vlastního návrhu čipů. V současné době cupertinský gigant navrhuje vlastní čipy pro iPhone a iPad. V případě modemů, které umožňují připojení těchto zařízení k mobilním internetovým sítím pro připojení 5G, se spoléhá na amerického výrobce čipů Qualcomm. Společnost CCS Insight však uvedla, že Apple pravděpodobně integruje svůj vlastní 5G modem do procesoru řady A pro "jednočipové" řešení pro iPhony v roce 2025.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články