Analýza akcií společnosti HUYA

Společnost HUYA operuje v roustoucím herním průmyslu především na čínském trhu. Jedná se o kvalitní společnost vhodnou pro investici?

Společnost HUYA operuje v roustoucím herním průmyslu především na čínském trhu. Jedná se o kvalitní společnost vhodnou pro investici?

Společnost

Kdybych měl tuto společnost přirovnat ke společnosti, kterou většina lidí zná, tak bych vybral Twitch. Twitch je streamovací platforma vlastněná firmou Amazon. HUYA naopak operuje především na čínském trhu.

V Číně společnost dominuje. Mají přes 200 milionů měsíčních uživatelů a stále mají obrovské místo pro růst. Jak už na čínském trhu tak i na světovém. Predikce jasně říkají, že Čínský trh s esportem by měl dosáhnout 537 milionů hráčů v roce 2022. Sám předpokládám, že Huya bude dále růst rychlým tempem. Osobně očekávám více než 20% ročně po dobu následujících 5 let.

Huya neustále investuje do růstu a kvality obsahu na její platformě. Napříkald společnost nabízí exkluzivní dohody jejich hlavním tvůrcům. Expanduje také do jiných kategorií. Platforma tedy neobsahuje pouze herní obsah.

Finanční výsledky

Jedná se o velmi dobré finanční výsledky. Rychlý pohled na Income statement odhalí tržby, které rostou o 100% z roku na rok v posledních 2 letech. V roce 2019 dosáhla firma 1.2 miliardy dolarů v tržbách. Stala se také lehce profitabilní. Vydělala 67 milionů dolarů. Jedná se o velmi nízké číslo na druhou stranu se dá pochopit. Společnost se soustředí na růst a profitabilita je momentálně vedlejší.

Balance sheet vypadá také velmi dobře. Firma má spoustu hotovosti ( skoro 1.5 miliardy dolarů). Na druhou stranu její dluh je velice nízký (350 milionů dolarů). Společnost tedy nebude mít problémy obstát v dalších měsících. Všeobecně můžeme přičíst k valuaci 1 miliardu dolarů, kterou má HUYA na balance sheet.

Co se týče cash flow statementu tak jsem opět spokojený. Cash flow z operací roste každý rok rychlejším tempem než tržby. Značí to, že firma je efektivnější v jejich operacích. V roce 2018 vzrostl tento cash flow o bezmála 200%. V roce 2019 růst pokračoval o přibližně 170%. Při pohledu na cash flow z finančních aktivit vidíme, že firma vydává nové akcie. Jedná se o běžnou věc u rychle rostoucích firem, které potřebují kapitál. Nicméně na můj vkus se jedná o velkou finanční injekci, která dle mého názoru nebyla nutná.

Závěrem bych řekl, že se jedná o skvělé finanční výsledky rostoucí společnosti.

Výpočet hodnoty akcie

Akcie HUYA zatím vypadají velmi dobře. Při výpočtu hodnoty akcie jsem použil DCF analýzu. Zvolil jsem konzervativní čísla, 15% růst v dalších 5 letech a 10% discountový faktor. Hodnota jedné akcie mi vyšla okolo 25 dolarů. Margin of safety vůči dnešní ceně (19 dolarů) je přes 30 procent.

S ohledem na to, že jsem zvolil poměrně konzervativní růst a nepřičetl jsem hodnotu hotovosti k hodnotě firmy. Přijde mi, že se firma obchoduje za poměrně nízkou valuaci.

Závěř

Tato společnost se mi líbí. Operuje v rostoucím trhu a má spoustu potenciálu. Pochopitelně má i své problémy napříkald z velké části je vlastněná firmou Tencent, která čelí antimonopolním regulacím z Čínské strany. Nedávno se HUYA pokoušelo o spojení s firmou Douyu (její největší konkurence). Kdyby spojení proběhlo ovládalo by HUYA více než 80% Čínského trhu. Logicky je tedy toto spojení zkoumáno antimonopolními orgány.

Společnost je dle mého názoru podhodnocená. I když akcie zatím nevlastním, je pravděpodobné, že je začnu v nejbližší době nakupovat.

Nejnovější články