Bill Gates říká, že politická polarizace "může vést ke konci všeho" a dokonce k občanské válce

Bill Gates se prostřednictvím své charitativní nadace obvykle zaměřuje na problémy, jako je chudoba a infekční nemoci, ale dalším problémem, který má na mysli, je polarizace americké politiky.

Bill Gates se prostřednictvím své charitativní nadace obvykle zaměřuje na problémy, jako je chudoba a infekční nemoci, ale dalším problémem, který má na mysli, je polarizace americké politiky.

"Připouštím, že politická polarizace může vše ukončit," řekl nedávno v hlavním rozhovoru na letošním Forbes 400 Summit on Philanthropy. "Nemám na to žádné odborné znalosti. Nehodlám na to přesměrovat své peníze, protože bych nevěděl, jak je utratit."

Politická polarizace jde podle něj ruku v ruce s dalším problémem: šířením dezinformací.

"Polarizace a nedostatek důvěry je problém," pokračoval pro Forbes. "Jednou z nejprodávanějších knih loňského roku byla kniha Roberta Kennedyho, ve které se píše, že rád vydělávám peníze a zabíjím miliony lidí vakcínami. Je to divočina, která se dobře prodává."

Během let věnovali Gates a jeho bývalá manželka Melinda French Gatesová prostřednictvím své nadace miliardy na výzkum, vývoj a dodávání vakcín. Gates se stal předmětem konspiračních teorií, které tvrdí, že dává do vakcín mikročipy, aby mohl sledovat lidi. Začátkem tohoto měsíce Gates uvedl, že na něj lidé na ulici pokřikují taková obvinění.

"Lidé hledají jednoduchá řešení [a] pravda je někdy trochu nudná. Kdokoli, kdo má dobré inovace, jak snížit polarizaci, jak dosáhnout toho, aby pravda byla stejně zajímavá jako ty bláznivé věci, do toho by stálo za to investovat," řekl Gates časopisu Forbes.

Gatesův seznam letní četby pro letošní rok, který oznámil v červnu, zahrnuje knihu "Proč jsme polarizovaní" od Ezry Kleina.

"Obecně jsem ohledně budoucnosti optimistický, ale jedna věc, která můj výhled trochu tlumí, je rostoucí polarizace v Americe, zejména pokud jde o politiku," napsal tehdy Gates v příspěvku na blogu o svém výběru knih.

V průběhu rozhovoru pro Forbes Gates také uvedl, že on a jeho bývalá manželka Melinda French Gatesová doufají, že jejich charitativní nadace bude fungovat dalších 25 let a zaměří se na boj s infekčními nemocemi.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články