„Bitcoin by mohl být dalším článkem padajícího domina, investoři sklízejí profity“

Cena Bitcoinu byla ve čtvrtek pod tlakem. Světová jednička na poli kryptoměn by mohla tíhu medvědů pocítit v nejbližší době společně s akciemi, říká analytik.

Obrázek: unsplash.com

Posledních 24 hodin Bitcoin kolísal kolem 51.743 dolarů na CoinDesk a při největším propadu se dostal až pod 50.500 dolarů. To je nejnižší cena za uplynulé dva týdny. Hodnota Bitcoinu sklouzla o více jak 15 % od doby kdy prorazila nové maximum těsně nad hranicí 60.000 dolarů dva týdny nazpátek. Analytici se obávají, že toto aktivum utrpí ještě vetší ztráty, jelikož řada spekulativních aktiv podléhá tlaku prodávajících tento týden. Bitcoin většinou není porovnáván s akciemi a ostatními aktivy, jelikož je jeho pohyb velice specifický, ale poslední dobou kopíruje pohyb futures kontraktů ropy, akcií a rizikovějších aktiv, které oslabují, jak americký dolar posiluje.

Z těchto důvodů varuje Fawad Razaqzada, analytik pro ThinkMarkets, investory o možném tlaku na cenu Bitcoinu, který by ji mohl zavést až pod hranici 50.000 dolarů.

„Podle aktuální situace to vypadá, že tradeři jsou více ochotní prodávat v rally než nakupovat při propadech. Proto nebuďte překvapeni, když uvidíme oslabení trhu v blízké budoucnosti“ napsal.

„Pokud je tomu tak, mohlo by to znamenat špatné zprávy pro Bitcoin. Ten minulý rok zrcadlil pohyb rizikových aktiv a pokud tento vztah přetrvá, může je následovat i níže.“

„I pokud se nedočkáme širšího rozprodávání zrovna dnes, držitelé Bitcoinu by se měli mít na pozoru, jelikož se nám trh v poslední době snaží naznačit, že chuť riskovat se mezi investory neustále snižuje“ dodal.

Zdroj: Marketwatch.com, Unsplash.com

Nejnovější články