Autor: Adam Spáčil

Bitcoin by mohl spadnout až na 8 000 dolarů, což by znamenalo více než 70% propad, říká Minerd z Guggenheimu

Bitcoin by mohl dále klesat a ze současných úrovní se propadnout až na 8 000 dolarů, předpověděl v pondělí investiční ředitel společnosti Guggenheim Scott Minerd.

Bitcoin by mohl dále klesat a ze současných úrovní se propadnout až na 8 000 dolarů, předpověděl v pondělí investiční ředitel společnosti Guggenheim Scott Minerd.

To by představovalo více než 70% pokles oproti pondělní ceně, která byla něco málo přes 30 000 USD.

"Když trvale prorazíte pod 30 000 [dolarů], 8 000 [dolarů] je konečné dno, takže si myslím, že máme ještě hodně prostoru směrem dolů, zejména když je Fed restriktivní," řekl Minerd v pondělí Andrew Ross Sorkin v rozhovoru pro televizi CNBC v pořadu Squawk Box na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.

Minerd má na mysli zvýšení úrokových sazeb a zpřísnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému USA.

Pokud se Minerdova předpověď vyplní, způsobí to další bolest bitcoinu a širšímu trhu kryptoměn, jehož hodnota se za poslední měsíc snížila o přibližně 500 miliard dolarů. Jen za posledních 30 dní se hodnota bitcoinu snížila o přibližně 24 %.

CIO také řekl, že většina kryptoměn je "odpad", ale že bitcoin a ethereum přežijí.

"Většina těchto měn není měnou, ale odpadem," řekl.

I tak ale řekl: "Nemyslím si, že bychom ještě viděli dominantního hráče v oblasti kryptoměn."

Minerd přirovnal současnou situaci k bublině dotcomů na počátku tisíciletí.

"Kdybychom tady seděli v internetové bublině, mluvili bychom o tom, že Yahoo a America Online jsou velkými vítězi," řekl. "U všeho ostatního bychom vám nedokázali říct, jestli bude vítězem Amazon nebo Pets.com."

"Nemyslím si, že bychom ještě měli ten správný prototyp pro krypto," řekl s tím, že měna musí uchovávat hodnotu, být prostředkem směny a zúčtovací jednotkou.

Minerd se vyjádřil poté, co prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová prohlásila, že kryptoměny "nemají žádnou hodnotu".

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články