Bitcoin již sedm týdnů klesá. Ohrozí to i akcie?

Článek pojednává o poklesu hodnot kryptoměn, který působí ztráty na akciovém trhu. Krátce zmiňuje důvody, možná řešení i pravděpodobný budoucí vývoj trhu.

Bitcoin již sedm týdnů po sobě klesá. Investoři jej za poslední dny drtivě prodávají co nejdříve, aby prodělali co nejméně. Oproti tomu probíhají v nynějších minutách jeho silné nákupy, neboť druhá polovina investorů očekává znovu nárůst. Jak velká šance je, že nastane?

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell prohlásil v úterý na festivalu The Future of Everything, že až budou jasné a přesvědčivé důkazy, že inflační tlaky slábnou a inflace klesá, začne centrální banka zvažovat odvrácení se od své agresivní cesty zvyšování sazeb. 

Vzhledem k silnému odhodlání Federálního rezervního systému bojovat proti inflaci mnozí odborníci předpokládají významný růstový potenciál pro Americký dolar, který se zvýší na pozadí aktivního cyklu zvyšování sazeb a rostoucích amerických státních dluhopisů. To jsou správné podmínky pro to, aby se tradiční dolar stal atraktivnější investiční možností než sektor kryptoměn.

Agresivní cyklus zvyšování sazeb pak způsobí dlouhodobý klesající trend na americkém akciovém trhu způsobenou korelací s trhem s kryptoměnami. 

Dalším negativním faktorem pro odvětví digitálních měn je zničující kolaps UST a Luna token, který získal zvýšenou pozornost úřadů na stablecoiny. Americká ministryně financí Janet Yellenová uvedla, že emitenti stablecoinů by měli podléhat stejným pravidlům jako banky, a vyzvala Kongres, aby schválil legislativu k vytvoření regulačního rámce pro stablecoiny. Zvýšený dohled nad tímto sektorem by zahájil proces postupného úpadku celého odvětví kryptoměn.

Zdroj: investing.com

Obrázek: pixabay.com

Nejnovější články