Bitcoin poprvé od začátku června překročil hranici 25 000 dolarů

Cena bitcoinu v neděli poprvé od června krátce dosáhla 25 000 dolarů. Po několikerém otestování této úrovně v posledních dnech a následném ústupu se bitcoin dostal na novou úroveň.

Cena bitcoinu v neděli poprvé od června krátce dosáhla 25 000 dolarů.

Po několikerém otestování této úrovně v posledních dnech a následném ústupu se bitcoin dostal na novou úroveň. V neděli večer prudce překonal hranici 25 000 USD a dosáhl nejvyšší hodnoty 25 119 USD, což je podle údajů společnosti CoinDesk nejvyšší hodnota od 12. června. Rychle však ustoupil a naposledy se o půlnoci východního času pohyboval kolem 24 850 USD.

Bitcoin, největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace, se od začátku roku propadl o téměř 50 %, ale za poslední měsíc posílil o 15 %. Investory zřejmě povzbudily lepší než očekávané údaje o inflaci v USA a zlepšující se situace na akciovém trhu; Wall Street právě dokončila čtvrtý týden růstu v řadě, což je série nevídaná od listopadu 2021.

Širší trh s kryptoměnami podpořil také optimismus ohledně nadcházejícího upgradu etherea známého jako "the Merge".

Ether se podle údajů společnosti Kraken v neděli večer pohyboval kolem 2 000 USD a za poslední měsíc vzrostl o 48 %. Přesto se ether od začátku roku propadl přibližně o 46 %.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com

Nejnovější články

77%