Čínské herní akcie vyskočily, protože regulátor po několikaměsíčním zmrazení schválil nové tituly

Čínské regulační orgány schválily první várku videoher, které lze od loňského července zpeněžit, a ukončily tak zmrazení, které poškodilo některé z největších čínských technologických firem.

Čínské regulační orgány schválily první várku videoher, které lze od loňského července zpeněžit, a ukončily tak zmrazení, které poškodilo některé z největších čínských technologických firem.

Akcie společnosti NetEase, jedné z největších čínských herních společností, kótované na burze v USA, vzrostly v pondělí na začátku obchodování o více než 4 %, zatímco společnosti Bilibili, Huya a DouYu, které se zabývají živým vysíláním, rovněž vzrostly.

V Číně potřebují společnosti ke zpeněžení her souhlas regulačních orgánů. Čínský Národní úřad pro tisk a publikace v pondělí udělil souhlas 45 hrám. Tituly od společností NetEase a herního gigantu Tencent však na seznamu nebyly.

Schválení však potenciálně naznačuje mírně příznivější pohled regulačních orgánů na herní průmysl po měsících, kdy se v Číně zpřísňovaly regulační podmínky v celém technologickém odvětví.

Úřady druhé největší ekonomiky světa jsou znepokojeny závislostí na hrách u dětí mladších 18 let. V loňském roce Čína zavedla pravidla, která omezují dobu hraní online her u dětí na tři hodiny týdně.

Ačkoli osoby mladší 18 let tvoří jen malou část příjmů společností jako Tencent a NetEase, nedostatek povolení pro hraní her má na ně dopad. Minulý měsíc společnost Tencent oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 zaznamenala nejpomalejší čtvrtletní růst příjmů v historii. Minulý týden společnost oznámila plány na ukončení své platformy pro streamování videoher. Tento krok přichází několik měsíců poté, co regulační orgány zablokovaly fúzi společností Huya a DouYu, dvou společností, v nichž má Tencent významný podíl, z antimonopolních důvodů.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com

Nejnovější články