Čisté jmění Elona Muska kleslo o 65 miliard dolarů od chvíle, kdy oznámil, že chce koupit Twitter

V měsících, které uplynuly od oznámení záměru koupit Twitter, Elon Musk čisté jmění - který je z velké části spojen s akciemi společnosti Tesla, klesl o 65 miliard dolarů.

Akcie společnosti Tesla, které 25. dubna, v den, kdy oznámil svůj plán koupit Twitter, stály 998,02 USD za akcii, se propadly o více než 24 % a dnes uzavřely na 752,29 USD za kus. Zatímco akciový trh se v posledních měsících potýkal se značnými výkyvy, ztráty společnosti Tesla jsou větší než průměr. Pro srovnání, index S&P 500 ztratil ve stejném období 9,2 % a Dow Jones Industrial Average klesl o 7,9 %.

Muskovo čisté jmění dosáhlo podle agentury Bloomberg vrcholu v listopadu loňského roku, kdy činilo více než 340 miliard dolarů, a minulý měsíc kleslo na 197,1 miliardy dolarů, což představuje pokles o 42 %.

Miliardář v pátek oznámil, že hodlá odstoupit od dohody o koupi platformy sociálních médií v hodnotě 44 miliard dolarů, a to s odvoláním na obavy z nevyžádaných účtů a obvinil společnost, že "podstatně porušuje několik ustanovení" dohody o fúzi.

Někteří finanční experti tvrdí, že finanční ztráty společnosti Tesla by Muskovi ztížily zajištění financování transakce s Twitterem, protože jako záruku za převzetí dal do zástavy své akcie Tesly v hodnotě miliard dolarů. Není jasné, zda financování transakce mělo nějakou souvislost s Muskovým rozhodnutím odstoupit.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články