Autor: Petr Jůn

Citigroup propustí neočkované zaměstnance

Citigroup bude první velkou institucí na Wall Street, která bude prosazovat povinnost očkování tím, že do konce tohoto měsíce propustí pracovníky, kteří nevyhovují požadavkům.

Citigroup bude první velkou institucí na Wall Street, která bude prosazovat povinnost očkování tím, že do konce tohoto měsíce propustí pracovníky, kteří nevyhovují požadavkům.

Banka v pátek rozeslaném memorandu připomněla zaměstnancům svou politiku, která byla poprvé zveřejněna v říjnu, že musí být "plně očkováni jako podmínka zaměstnání". Banka tehdy uvedla, že zaměstnanci musí předložit doklad o očkování do 14. ledna.

Ti, kteří tuto povinnost nesplní do příštího týdne, budou uvedeni na neplacené volno, přičemž jejich posledním dnem zaměstnání bude 31. leden, uvádí se v oběžníku, o němž jako první informovala agentura Bloomberg.

Citigroup, kterou od března loňského roku vede generální ředitelka Jane Fraserová, uvedla, že se tak rozhodla, protože jako vládní dodavatel musí splnit nařízení prezidenta Joe Bidena o očkování. Banka rovněž uvedla, že prosazení mandátu pomůže zajistit bezpečnost zaměstnanců, kteří se vracejí do kancelářské práce.

Podle osoby obeznámené s touto záležitostí splňuje nařízení o očkování více než 90 % zaměstnanců a s blížícím se termínem se toto číslo zvyšuje. Koncem loňského roku měla banka 220 000 zaměstnanců, ačkoli se tato politika vztahuje pouze na zaměstnance se sídlem v USA.

Zatímco některé technologické společnosti přijaly práci na dálku jako trvalý model, generální ředitelé Wall Street, včetně Jamieho Dimona z JPMorgan a Jamese Gormana z Morgan Stanley, se vyjadřují o potřebě stáhnout zaměstnance zpět.

Šíření omikronové varianty Covid-19 však donutilo společnosti opět pozastavit plány na návrat do práce, což je nejnovější narušení způsobené pandemií.

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články