Obrázek: jenakcie.cz

Degiro nabízí uživatelům možnost obchodovat s akciemi. Degiro je v české republice oblíbený především pro jeho nízké poplatky a bezpečnost při investování do akcií

Poplatky u DEGIRO

Jak už bylo řečeno dříve, DEGIRO je skvělý broker především díky poplatkům. Oproti Fio e brokeru ušetříte v průměru okolo 80% na poplatcích. DEGIRO má poplatky přehledně uvedeny v dokumentu na stránkách. Například za nákup na Amerických burzách platíme za pokyn pouze 0.5 euro a 0,004 USD za akcii. K porovnání, fio broker má poplatky 7.5 USD za stejný pokyn.

Ideální pro pasivního investora?

Degiro nabízí uživatelům možnost nakoupit etf bez poplatků. Můžete tedy například každý měsíc investovat do etf kopírující S&P 500 a to úpně bez poplatků. Celý seznam etf, které můžete nakoupit zdarma je uveden na seznamu na stránkách degiro.

Vklady a výběry

Vkládání i výběry se provádí pomocí banovního převodu. Buď v českých korunách nebo v eurech. Vklady a výběry jsou zdarma a trvají cca 2 dny. Pokud vložíte peníze v korunách. Budou automaticky převedeny na Eura a to za tržní kurz, degiro si bere zanedbatelný poplatek 0.1% když to opět porovnáme například s fio e brokerem tak zde DEGIRO jednoznačně vyhrává. U fia je rozdíl mezi nákupem a prodejem cca 10%. Což je obrovský rozdíl.

Bezpečnost u DEGIRO

Snad nejdůležitější bod je bezpečnost. Degiro je dle mého názoru velice bezpečné.

U DEGIRO si můžete být jisti, že vaše investice jsou drženy bezpečně. K držení vašich aktiv používá DEGIRO samostatnou entitu (SPV). To znamená, že vaše aktiva jsou držena odděleně od aktiv společnosti DEGIRO. Jediným úkolem této entity je správa a ochrana vašich investic. Ze zákona nemůže SPV vykonávat žádné obchodní činnosti. V případě, že by se společnosti DEGIRO něco stalo, nebudou vaše investice součástí právní podstaty, ale zůstanou v úschově samostatné entity. Tato entita bude držet vaše aktiva u třetích stran. Pokud je to možné nebo právně vyžadováno, společnost DEGIRO bude požadovat, aby tyto třetí strany zajistily segregaci aktiv, aby byly investice klientů společnosti DEGIRO chráněny i proti jejich bankrotu.

Recenze degiro: budu degiro používat?

Ano. Po zkoumání jsem přišel na to, že degiro je jeden z nejlepších brokerů pro můj typ investování do akcií, rozhodl jsem se tedy zaregistrovat a momentálně po asi půl roku používání nemám žádné výhrady.

Celkové hodnocení brokera 90%

Podobné články