„Dozvěděl jsem se, kolik toho o bitcoinech nevím, “ říká investor Howard Marks

Někdy je dobré věřit novým věcem a riskovat. Tuto skutečnost zjistil i významný americký investor Howard Marks.

Obrázek: unsplash.com

Howard Stanley Marks je americký investor a spisovatel. Je spoluzakladatelem a spolupředsedou společnosti Oaktree Capital Management, největšího investora do nouzových cenných papírů na světě. V roce 2020 se společnost Marks s čistým jměním 2,1 miliardy USD umístila na 391. místě žebříčku Forbes 400 nejbohatších Američanů.

„Nemohu tvrdit, že mám pravdu,“ říká spoluzakladatel Oaktree, který dříve kryptoměny odmítl jako „nepodložený výstřelek“

„Moje počáteční reakce byla reakce na kolena bez informací, a to není dobrý způsob, jak se chovat. Takže před 3-4 lety jsem byl ochoten to komentovat; teď jsem se naučil, kolik toho nevím ... neměli byste mluvit o věcech, o kterých nevíte. “ - Howard Marks, Oaktree Capital

Co se tedy Marks naučil?

Investor uvedl, že původně odmítl bitcoin z důvodu nedostatku skutečné hodnoty. "Existuje však spousta věcí, které lidé chtějí a vysoce si jich váží a nemají žádnou skutečnou hodnotu," poznamenal.

Marks, spoluzakladatel miliardáře a spolupředseda alternativního správce aktiv Oaktree Capital Management, však nezněl zcela přesvědčen, že zastánci bitcoinů uzavřeli případ digitálního aktiva.

Jedním z případů bitcoinů je, že jelikož jejich nabídka je omezena omezením počtu mincí, které lze nakonec vyprodukovat, a poptávka roste, protože se o ně začíná zajímat více lidí, měly by ceny stoupat, ale tato úvaha se zdá být trochu „kruhová, “Řekl Marks.

Existují nějaké nezávislé důvody pro držení bitcoinů?

Argumentem je, že jej lze používat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, jeho důvěrnost a další faktory, řekl.

"Existují všechny tyto argumenty, proč to lidé chtějí ... Ale je to dostatečný důvod?" To je otázka, “řekl.

Marks uznal, že bitcoinové BTCUSD, 0,86%, se obchodovalo kolem 5 000 USD, když v roce 2017 původně propustil digitální měnu. Nyní mění majitele severně od 55 000 USD, když o víkendu severně dosáhl maxima 60 000 USD.

"Byl jsem odmítavý v roce 2017 a zatím nemohu tvrdit, že mám pravdu ... Lidé, kteří to koupili za 5 000 dolarů - zatím vypadají dobře," řekl Marks.

Zdroje: unsplash.com, marketwatch.com

Nejnovější články