Elon Musk je kombinací Einsteina, Tesly a Rockefellera, říká bývalý manažer SpaceX - ale i jeho matka přiznává, že nikdo nechce být jako on

Elon Musk by měl být považován za kombinaci Alberta Einsteina, Nikoly Tesly a Johna D. Rockefellera, tvrdí bývalý šéf jeho raketové společnosti SpaceX.

Elon Musk by měl být považován za kombinaci Alberta Einsteina, Nikoly Tesly a Johna D. Rockefellera, tvrdí bývalý šéf jeho raketové společnosti SpaceX.

Dolly Singh, který pro SpaceX pracoval v letech 2008 až 2013, se takto vyjádřil v dokumentu BBC s názvem The Elon Musk Show, který pomocí rozhovorů s Muskovou rodinou, přáteli, bývalými zaměstnanci - i nepřáteli - vysvětluje jeho vzestup na pozici nejbohatšího muže světa. První díl byl ve Velké Británii odvysílán ve středu večer.

V druhé epizodě Singhová uvedla, že věří, že Musk je chytřejší než Einstein.

"Naučil se všechno o Teslovi a Einsteinovi. Naučil se všechno, co věděli oni, a snaží se to posunout na další úroveň," řekla. "Myslím, že je nejblíže tomu, co v dnešní době k takové osobnosti máme."

Jakmile Musk "dokončí budování svého odkazu, bude nezpochybnitelné, že je kombinací Einsteina, Tesly a Rockefellera," dodala Singhová.

Albert Einstein je známý především díky své teorii relativity, která způsobila převrat v našem chápání prostoru, času, gravitace a vesmíru. Nikola Tesla učinil několik průlomových objevů v oblasti výroby, přenosu a využití elektrické energie a Musk po něm pojmenoval svou společnost vyrábějící elektromobily. John D. Rockefeller byl jedním z nejbohatších lidí na světě a významným filantropem.

Singh dodal: "Když se pustíte do něčeho neuvěřitelně těžkého, čeká vás spousta těžkých dní, které s tím budou spojeny."

V dokumentu se objevila i matka technologického magnáta, Maye. Popsala ho jako "génia", ale přestože mnoho lidí obdivuje jeho úspěchy, přiznala, že "nikdo nechce být jako on".

"S těmi společnostmi se mu dostává hodně nenávisti," řekla Mayeová. "Přestaňte na něj být zlí."

Jeho 76letý otec Errol řekl, že Musk v mládí rád četl, zejména o Alexandru Velikém. Měl také Napoleonovu závěť ve francouzštině.

The Elon Musk Show se nebude vysílat mimo Velkou Británii kvůli problémům s právy, uvedla BBC. První díl je k dispozici na iPlayeru.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články