Elon Musk o svém krypto portfoliu: Vlastním pouze bitcoiny, ethereum a dogecoin

Miliardář Elon Musk, generální ředitel společností SpaceX a Tesla, často tweetuje o různých kryptoměnách a zdánlivě tím ovlivňuje jejich ceny.

Miliardář Elon Musk, generální ředitel společností SpaceX a Tesla, často tweetuje o různých kryptoměnách a zdánlivě tím ovlivňuje jejich ceny. 

Několikrát během roku 2021 se zdálo, že cena altcoinu s názvem shiba vyskočila poté, co Musk opakovaně zveřejnil obrázky svého štěněte shiba inu na Twitteru. 

Musk nakonec objasnil, že nevlastní žádné shiba inu coiny a že vlastní pouze bitcoiny, ethereum a dogecoiny. "To je vše," řekl. 
Jak jsem již řekl, nesázejte vše na kryptoměny!" Musk tweetoval. "Skutečnou hodnotou je vytváření produktů a poskytování služeb pro své blízké, nikoli peníze v jakékoli formě." 
Musk také potvrdil v červenci během konference „The B-Word“, že vlastní bitcoiny, ethereum a dogecoiny. 
V neděli vysvětlil, proč podporuje dogecoin, kryptoměnu která začala jako vtip konkrétně v roce 2013. Pro Muska to všechno začalo po vyslechnutí jeho zaměstnanců, řekl. 
„Spousta lidí, se kterými jsem mluvil na výrobních linkách v Tesle nebo při stavbě raket ve SpaceX, vlastní dogecoiny,“ řekl Musk. „Nejsou finanční experti ani technologové ze Silicon Valley. Proto jsem se rozhodl podpořit dogecoiny. Připadalo mi to jako kryptoměna pro lidi.“ 
Jeho podpora dogecoinů není nová. Ve skutečnosti začal Musk tweetovat o dogecoinu již v roce 2019. 

Ačkoli Musk řekl, že v poslední době nebyl v kontaktu s vývojáři dogecoinů, opakovaně se zmiňoval o spolupráci s nimi v průběhu roku. 
Musk dokonce vtipkoval o tom, že by se dogecoin mohl stát budoucí rezervní měnou. 
"Jde o to, že dogecoin byl vynalezen jako vtip, v podstatě udělat si legraci z kryptoměn," řekl Musk v květnu. „Osud miluje ironii. Jaký by byl nejironičtější výsledek? Měna, která začala jako vtip, se ve skutečnosti stává skutečnou měnou". 

Pamatujte, že pokud Musk, jiný influencer nebo manažer tweetuje o kryptoměně, neznamená, že je to cenná nebo dobrá investice. Odborníci varují, že takové zviditelnění na sociálních sítích často vede ke ztrátě peněz. 

To je částečně důvod, proč by si investoři měli vždy udělat vlastní průzkum, než se rozhodnou, kam vloží své peníze. Jak varovala SEC v roce 2017, „nikdy není dobrý nápad dělat investiční rozhodnutí jen proto, že někdo slavný říká, že produkt nebo služba je dobrá investice.“ 

Odborníci považují kryptoměnu za volatilní, riskantní a spekulativní investici. Také doporučují, abyste investovali pouze to, co si můžete dovolit ztratit. 

Zdroje: cnbc.com; freepik.com

Nejnovější články