Elon Musk prodal akcie Tesly za zhruba 5 miliard dolarů

Generální ředitel Tesly Elon Musk prodal podle finančních výkazů akcie Tesly za téměř 5 miliard dolarů. Stále je tedy vlastníkem více než 166 miliónů akcií.

Generální ředitel Tesly Elon Musk prodal podle finančních výkazů akcie Tesly za téměř 5 miliard dolarů. Stále je tedy vlastníkem více než 166 miliónů akcií.

  Z toho prodal více než 3,5 milionu akcií v hodnotě přes 3,88 miliardy dolarů v přívalu obchodů uskutečněných v úterý a ve středu. Tyto transakce byly označeny tak, že se nejednalo o plánované prodeje.

Dříve ten den večer se ukázalo, že Musk prodává samostatný blok akcií Tesly prostřednictvím plánu, který uvedl do pohybu 14. září tohoto roku.  Prodeje z tohoto plánu dosahují více než 930 000 akcií v celkové hodnotě více než 1,1 miliardy dolarů.

Musk tyto akcie částečně prodal, aby splnil daňové povinnosti související s uplatněním akciových opcí.

Než byl tento plán prodeje zveřejněn, tak jak už jsme dříve informovali, Musk požádal svých 62,5 milionů příznivců na Twitteru, aby hlasovali v neformálním průzkumu. Řekl jim, že jejich hlas určí budoucnost jeho akcií Tesly. Ukazuje se však, že věděl skutečnost, že již některé z jeho akcií byly naplánovány na prodej tento týden.

Po průzkumu na Twitteru se akcie Tesly oproti pondělí a úterý propadly o více než 15 %, ve středu se opět zvýšily o více než 4%.

Generální ředitel Citadely Ken Griffin se ve středu vyjádřil s tím, že osobně nechce vidět Muska prodávat. "Jednotlivci jako Elon Musk, jako Jeff Bezos změnili úspěšně svůj život a my jim chceme pomoci udržet kontrolu nad jejich společnostmi, pokud budou mít energii a ambice posouvat byznys dál."

Již dříve Musk naznačil, že ve čtvrtém čtvrtletí pravděpodobně prodá „obrovský blok“ svých opcí. Jeho opce na akcie u Tesly vyprší a jeho mezní daňová sazba bude vyšší než 50 %.

Současní a bývalí členové představenstva včetně předsedkyně Robyn Denholmové, bratra Elona Muska Kimbala Musk, Iry Ehrenpreis a Antonia Gracias od 28. října prodali akcie společnosti Tesla v hodnotě stovek milionů dolarů poté, co tržní kapitalizace společnosti Tesla přesáhla 1 bilion dolarů.

Kimbal Musk prodal své akcie v hodnotě kolem 109 milionů dolarů den před průzkumem svého bratra na Twitteru.

 

Zdroje: cnbc.com; unsplash

Nejnovější články