Elon Musk prodal během dvou dnů akcie Tesly v hodnotě 4 miliard dolarů, ale nyní tvrdí, že s prodejem skončil, protože uzavírá dohodu o odkupu na Twitteru

Zakladatel a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk prodal během dvou dnů akcie Tesly v hodnotě 4 miliard dolarů, jak vyplývá z pěti čtvrtečních dokumentů SEC.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk prodal během dvou dnů akcie Tesly v hodnotě 4 miliard dolarů, jak vyplývá z pěti čtvrtečních dokumentů SEC.

Prodej 4,4 milionu akcií se uskutečnil 26. a 27. dubna, jen několik dní poté, co Twitter souhlasil s miliardářovou nabídkou na převzetí společnosti do soukromých rukou ve výši 44 miliard dolarů.

"Po dnešku se neplánuje žádný další prodej akcií Tesla," napsal Musk na Twitteru poté, co byly dokumenty zveřejněny.

Prodej přichází v době, kdy Musk shání finanční prostředky na dokončení akvizice Twitteru.

Musk potřeboval použít své akcie Tesly, aby získal 21 miliard dolarů vlastního kapitálu na financování svého převzetí Twitteru v hodnotě 44 miliard dolarů, uvedl již dříve Aaron Weinman. Přibližně 13 miliard dolarů bude pocházet z dluhu, zatímco dalších 12,5 miliardy dolarů bude podle zprávy pocházet z maržového úvěru s jeho akciemi Tesly jako zástavou.

Muskův poslední nákup znervózňuje akcionáře Tesly, z nichž někteří jsou drobní investoři. Ti se obávají, že neschopnost Twitteru generovat příjmy miliardáře naopak donutí obrátit se jinam, aby získal další peníze na splacení dluhu potřebného k financování privatizační transakce, napsala Linette Lopezová.

Tržní hodnota společnosti Tesla klesá od 4. dubna, kdy Musk zveřejnil 9,2% podíl v sociální mediální platformě. Dne 26. dubna, tedy v den, kdy Musk uzavřel dohodu o koupi Twitteru, klesla cena akcií výrobce elektromobilů podle Lopezovy zprávy o 12 %.

Akcie Tesly ve čtvrtek uzavřely na 877,51 USD za kus, než byly zveřejněny informace o Muskově prodeji jeho podílu.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články