Autor: Filip Kejval

Elon Musk řekl zaměstnancům své společnosti Neuralink, která vyrábí mozkové čipy, že je frustrován jejich pomalým pokrokem

Elon Musk je údajně stále více frustrován pomalým pokrokem ve své biotechnologické společnosti Neuralink, která se snaží implantovat mikročipy do mozků lidí.

Elon Musk je údajně stále více frustrován pomalým pokrokem ve své biotechnologické společnosti Neuralink, která se snaží implantovat mikročipy do mozků lidí.

Čtyři současní a bývalí zaměstnanci Neuralinku agentuře Reuters sdělili, že Musk vyjádřil svým zaměstnancům frustraci z pomalého pokroku. Podle agentury Reuters Musk nedávno oslovil generálního ředitele konkurenční firmy Synchron ohledně potenciální dohody.

Neuralink a Synchron vyvíjejí technologii mozkového rozhraní, která propojuje mozkovou aktivitu s počítačovými systémy. Společnost Synchron letos předstihla společnost Neuralink a stala se první firmou, která začala v červenci provádět testy své technologie na lidech, zatímco společnost Neuralink zatím s testováním na lidech nezačala.

Dva ze čtyř zdrojů citovaných agenturou Reuters uvedly, že Musk nesdělil generálnímu řediteli společnosti Synchron svou frustraci z pomalého pokroku, když ho oslovil ohledně potenciální dohody.

Reuters uvedl, že není jasné, jak by dohoda vypadala a zda by zahrnovala spolupráci mezi oběma společnostmi.

Musk původně uvedl, že testy zařízení Neuralink na lidech začnou již v roce 2020. Naposledy uvedl, že Neuralink doufá, že zkoušky na lidech zahájí do konce roku 2022.

Neuralink loni oznámil, že pracuje na tom, aby lidé s kvadruplegií mohli ovládat kurzor na obrazovce počítače prostřednictvím mozkového čipu společnosti, což je první aplikace jeho technologie.

Musk je jedním z pouhých dvou z osmi spoluzakladatelů Neuralinku, kteří ve společnosti stále pracují. Jeden z těchto spoluzakladatelů, bývalý prezident Max Hodak, v únoru oznámil, že investuje do společnosti Synchron.

Musk v pondělí v brzkých ranních hodinách na Twitteru uvedl, že 31. října Neuralink poskytne "aktuální informace o pokroku".

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články