Elon Musk říká, že odstavení jaderných elektráren je "šílené" z hlediska národní bezpečnosti a "protilidské"

Elon Musk prohlásil, že někteří ekologové jsou "antihumánní", protože obhajují odstavení jaderných elektráren, poté co řekl, že takové kroky jsou "šílené" z hlediska národní bezpečnosti.

Elon Musk prohlásil, že někteří ekologové jsou "antihumánní", protože obhajují odstavení jaderných elektráren, poté co řekl, že takové kroky jsou "šílené" z hlediska národní bezpečnosti.

Šéf společností Tesla a SpaceX v pátek na Twitteru napsal o jaderné energii.

"Země by měly zvýšit výrobu jaderné energie! Z hlediska národní bezpečnosti je šílené & špatné pro životní prostředí je zavírat," napsal Musk.

Uživatel Twitteru Scott Morefield odpověděl: "Je to šílené: "Jaderná energie je čistá, účinná a mohla by zcela nahradit fosilní paliva, kdyby se jí začalo využívat. Není, protože takzvaní ekologové nejsou pro čistou energii, ale proti lidem."

Jaderná energie je nepopulárním zdrojem obnovitelné energie vzhledem k obavám o její bezpečnost, které jsou spojeny s vysoce známými katastrofami, jako je Černobyl a Fukušima.

Zpráva pro americký Kongres z loňského roku ukázala, že země od roku 2012 trvale uzavřela 12 jaderných reaktorů. Podle údajů MAAE bylo odstaveno 203 reaktorů o celkovém výkonu 98 000 megawattů.

Musk však kromě varování před populačním kolapsem, který podle jeho slov tento týden představuje pro lidstvo větší hrozbu než globální oteplování, je hlasitým zastáncem jaderné energie jako obnovitelného zdroje energie, zejména od doby, kdy kvůli ruské invazi na Ukrajinu prudce vzrostly ceny ropy a plynu.

V březnovém rozhovoru pro deník Insider Musk uvedl: "V současné době je to pro nás velmi důležité: "Chci, aby to bylo naprosto jasné. Nejenže byste neměli zavírat jaderné elektrárny, ale měli byste také znovu otevřít ty, které už byly zavřeny. Ty totiž vyrábějí energii nejrychleji. Je bláznivé, abyste nyní uzavírali jaderné elektrárny, zejména pokud se nacházíte v místě, kde nedochází k přírodním katastrofám."

Dodal: "Pokud jste někde, kde dochází k silným zemětřesením nebo tsunami, je to spíše otazník. Pokud tam nehrozí žádné masivní přírodní katastrofy, což v Německu není, pak jaderné elektrárny opravdu nehrozí."

V tomto rozhovoru Musk dodal, že jaderná energie je životně důležitá, dokud nebudou jiné zdroje, jako například solární, spolehlivější, a že odstavení elektráren je "naprosté šílenství".

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články