Investor Bill Miller říká, že jeho firma prodala podíly GameStop během počátečního šílenství Reddit

Hodnotový investor Bill Miller v úterý řekl CNBC, že jeden z fondů jeho firmy prodal své podíly na GameStop během šílenství Redditu, které začalo na začátku tohoto roku.

Zdroj: unsplash.com

Hodnotový investor Bill Miller v úterý řekl, že jeden z fondů jeho firmy prodal své podíly na GameStop během šílenství Redditu, které začalo na začátku tohoto roku.

“V našem vysoce hodnotném produktu jsme měli GameStop a myslím, že naše náklady na něm byly kolem 4 $ nebo tak něco,” řekl Miller v rozhovoru pro “The Exchange.”

Akcie GameStopu nakonec prudce ustoupily ze svého maxima ve výši 283 $ z 28. ledna a v únoru klesly v jednom bodě pod 50 $, protože počáteční krátké stlačení titulků skončilo.

Akcie však zůstaly nestálé, protože prodejce videoher ohlašuje kroky v digitální transformaci. Akcie GameStop uzavřely v úterý 3,55% na 158,53 USD za kus, čímž se tržní strop společnosti zvýšil na zhruba 11,1 miliardy USD.

Akcie zůstávají meziročně zhruba na 740% a za posledních 12 měsíců více než 2700%. V této době loňského roku se akcie GameStop obchodovaly pod 5 USD.

Miller, zakladatel a investiční ředitel společnosti Miller Value Partners, uvedl, že jeho firma se vyhýbala GameStopu a dalším takzvaným mémovým akciím, které jsou oblíbené u investorů, kteří jsou aktivní na fórech pro online zprávy.

“Momentálně je nezajímají, protože jsou v sevření davu Reddit a nemůžete je analyzovat stejným způsobem jako ostatní věci, protože cena dominuje základům,” řekl Miller, který během svého působení v Legg Mason spravoval fond, který porazil S&P 500 po dobu 15 let.

Miller také řeklš, že v bitcoinech zůstává vzestupný a řekl, že poptávka nadále převyšuje nabídku největší kryptoměny na světě podle tržní hodnoty. “To je vše, co opravdu potřebuješ vědět, a to znamená, že to jde výš,” řekl.

Zdroje: cnbc.com, unsplash.com

Nejnovější články