Foto: Unsplash

Hackeři a zločinci vyprali přes 2 miliardy dolarů prostřednictvím krypto burzy Binance od roku 2017, říká zpráva

Podle zprávy agentury Reuters kryptoměnová burza Binance zpracovala nelegální transakce za miliardy.

Transakce v celkové hodnotě 2,35 miliardy dolarů pocházející z prodeje léků, hackerských útoků a investičních podvodů prošly burzou, aniž by o tom společnost věděla, uvedla agentura Reuters. Mluvčí Binance uvedl, že celkové částky za zpracování byly vypočteny na základě starých údajů.

"Společnost Binance má jedny z nejpřísnějších zásad boje proti praní špinavých peněz v odvětví fintech a hraje významnou vedoucí roli v pomoci orgánům činným v trestním řízení při řešení kybernetické a finanční kriminality," uvedl mluvčí společnosti Binance. "Za naši průkopnickou práci v boji proti praní špinavých peněz se nám i nadále dostává ohromné podpory od partnerů v oblasti vymáhání práva po celém světě."

Agentura Reuters však tvrdí, že bezpečnostní opatření a opatření proti praní špinavých peněz nejsou u Binance nijak bezpečná.

Zpráva dále uvádí, že severokorejská hackerská skupina Lazarus použila Binance k vyprání kryptoměn v hodnotě 5,4 milionu dolarů ukradených ze slovenské burzy. Hackeři si během několika minut vytvořili účty Binance, na kterých obchodovali s ukradenými kryptoměnami.

Agentura Reuters uvádí, že zkoumala konkrétní kryptoměny, které prošly peněženkami, než se dostaly na burzu Binance, a údaje z Crystal Blockchain sahající až do roku 2017.

Binance obsluhuje zhruba 120 milionů uživatelů po celém světě, což představuje stovky miliard kryptoměnových transakcí měsíčně. Binance rozšířila svůj záběr i na tradičnější tržní podniky: společnost utopila 200 milionů dolarů v podílu ve Forbesu a přispěla 500 miliony dolarů na Twitter Elona Muska.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Podobné články