Autor: Adam Spáčil

Hackeři a zločinci vyprali přes 2 miliardy dolarů prostřednictvím krypto burzy Binance od roku 2017, říká zpráva

Podle zprávy agentury Reuters kryptoměnová burza Binance zpracovala nelegální transakce za miliardy.

Podle zprávy agentury Reuters kryptoměnová burza Binance zpracovala nelegální transakce za miliardy.

Transakce v celkové hodnotě 2,35 miliardy dolarů pocházející z prodeje léků, hackerských útoků a investičních podvodů prošly burzou, aniž by o tom společnost věděla, uvedla agentura Reuters. Mluvčí Binance uvedl, že celkové částky za zpracování byly vypočteny na základě starých údajů.

"Společnost Binance má jedny z nejpřísnějších zásad boje proti praní špinavých peněz v odvětví fintech a hraje významnou vedoucí roli v pomoci orgánům činným v trestním řízení při řešení kybernetické a finanční kriminality," uvedl mluvčí společnosti Binance. "Za naši průkopnickou práci v boji proti praní špinavých peněz se nám i nadále dostává ohromné podpory od partnerů v oblasti vymáhání práva po celém světě."

Agentura Reuters však tvrdí, že bezpečnostní opatření a opatření proti praní špinavých peněz nejsou u Binance nijak bezpečná.

Zpráva dále uvádí, že severokorejská hackerská skupina Lazarus použila Binance k vyprání kryptoměn v hodnotě 5,4 milionu dolarů ukradených ze slovenské burzy. Hackeři si během několika minut vytvořili účty Binance, na kterých obchodovali s ukradenými kryptoměnami.

Agentura Reuters uvádí, že zkoumala konkrétní kryptoměny, které prošly peněženkami, než se dostaly na burzu Binance, a údaje z Crystal Blockchain sahající až do roku 2017.

Binance obsluhuje zhruba 120 milionů uživatelů po celém světě, což představuje stovky miliard kryptoměnových transakcí měsíčně. Binance rozšířila svůj záběr i na tradičnější tržní podniky: společnost utopila 200 milionů dolarů v podílu ve Forbesu a přispěla 500 miliony dolarů na Twitter Elona Muska.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články