Innogy zdraží elektřinu a plyn od nového roku

Společnost dodávající energie na českém trhu Innogy chce od ledna zvýšit ceny elektřiny a plynu.

Ceny plynu se zvětší až o 15 % a elektřina dokonce skoro o 20 %. Nové ceníky se netýkají zákazníků s fixní cenou, kteří jsou po konci Bohemia energy v režimu dodavatele poslední instance. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

Měsíční platba za energie v normálním rodinném domě díky tomu stoupne o 270 korun u plynu, 190 korun u elektřiny. Zákazník, který na plynu jen vaří, bude muset zaplatit měsíčně o 40 korun více, uvedla společnost.

Innogy zdůvodňuje zdražení cen energií na trzích. „Celý letošní rok jsme drželi pro domácnosti stabilní ceny i přesto, že ceny na velkoobchodních trzích u obou komodit narostly několikanásobně. Zákazníci innogy těží z naší zodpovědné nákupní strategie, která nám umožňuje zmírnit dopady dramatických výkyvů na velkoobchodních trzích. I díky tomu platby u základních produktů Standard narostou jen o 15 procent u plynu a 19 procent u elektřiny,“ řekl Tomáš Varcop, šéf skupiny Innogy.

Pro zákazníky, kteří mají fixní cenu, se však nic nezmění, ujistila společnost.

„U elektřiny využívá jistotu dlouhodobých fixních produktů 90 % zákazníků, u dodávek zemního plynu má s innogy zafixované ceny přes 60 % domácností. Aktuální úpravy základních ceníků se také netýkají zákazníků v režimu DPI, ani těch, kteří DPI už opustili a uzavřeli s námi v posledních týdnech nové smlouvy,“ doplnil David Konvalina, ředitel skupiny innogy pro maloobchod a marketing.

Zdraží i ostatní dodavatelé jako je např. Pražská teplárenská. Ta zvýší od 1. prosince ceny tepla pro své odběratele. ČEZ také zdraží od 1. ledna dodávky elektřiny zhruba o třetinu.

Zdražovat se chystá také E.ON. Naopak Pražská energetika od Nového roku zdražovat neplánuje, poslední zvýšení cen se uskutečnilo k letošnímu prvnímu září, kde navýšení bylo o 7 % což činí u běžné rodiny nárůst o 70 Kč za měsíc.

 

 

Zdroje: novinky.cz, Unsplash

Nejnovější články