Autor: Petr Jůn

Jaká byla nejlepší rada jakou Mark Cuban obdržel a čím se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů

V roce 1999 Cuban a jeho spoluzakladatelé Broadcast.com prodali svou společnost Yahoo za 5,7 miliardy dolarů v akciích.

V roce 1999 Cuban a jeho spoluzakladatelé Broadcast.com prodali svou společnost Yahoo za 5,7 miliardy dolarů v akciích. Cuban říká, že místo toho, aby si to nechal stoupnout do hlavy, drží ho při zemi jednoduchá myšlenka.

"Nejmoudřejší rada, kterou jsem kdy dostal, zněla 'žij jako student'," řekl Cuban. "To mi sloužilo dlouho, dlouho."

To znamenalo, že i nadále žil nenáročným životním stylem, který ho "zbavil" velkého rizika a nejistoty ve finančním životě. Cuban potvrdil, že "po prodeji své první společnosti toho moc nezměnil" - ponechal si stejné auto, dům a dokonce i nábytek.

Cuban si však pořídil jednu luxusní věc, což znamenalo, že jeho dny, kdy seděl na prostředním sedadle, netrvaly dlouho: V roce 1999 si přes internet koupil soukromé letadlo za 40 milionů dolarů. Jeho nákup obchodního letadla Gulfstream V je dodnes zapsán v Guinnessově knize rekordů jako největší transakce v historii elektronického obchodu.

Koupě soukromého tryskáče "byla mým celoživotním cílem", řekl Cuban v roce 2017 v rozhovoru pro časopis Money. "Protože aktivum, kterého si cením nejvíce, je čas, a ten jsem si koupil."

Pozoruhodné je, že Cuban své finanční milníky oslavil také způsoby, které ne vždy vyžadovaly velké výdaje. Podle komentářů, které pronesl na festivalu OZY Fest v New Yorku v roce 2017, oslavil první získání titulu miliardáře - v roce 1998, kdy společnost Broadcast.com vstoupila na burzu - tancem nahý.

V té době seděl u počítače a opakovaně obnovoval webovou stránku, aby zkontroloval cenu akcií společnosti Broadcast.com. "Samozřejmě jsem přesně věděl, jaké je číslo, abych se stal miliardářem," řekl. "Cena se dostala nahoru a pak jsem předvedl svůj malý nahý miliardářský tanec."

Dnes je Cuban podle časopisu Forbes 247. nejbohatším člověkem na světě s majetkem 4,5 miliardy dolarů.

Zdroj: cnbc.com, Unsplash

Nejnovější články