Kryptotrhy "našly spodní hranici

Poté, co se bitcoin propadl až o 75 % oproti svému vrcholu, se zdá, že trhy s kryptoměnami "našly spodní hranici", uvedla v pondělí ve své poznámce banka JPMorgan.

Poté, co se bitcoin propadl až o 75 % oproti svému vrcholu, se zdá, že trhy s kryptoměnami "našly spodní hranici", uvedla v pondělí ve své poznámce banka JPMorgan.

Podle údajů společnosti CoinMarketCap vzrostla tržní hodnota kryptoměn Bitcoin o 36 % a ether o 102 % od svých minim v polovině června a celková tržní hodnota kryptoměn znovu dosáhla důležité hranice 1 bilionu dolarů.

Analytici JPMorgan uvedli, že nedávné posílení trhu s kryptoměnami má dva důvody.

"Co podle nás pomohlo, byla omezenější nová nákaza z kolapsu Terra/Luna," uvedla JPMorgan s odkazem na implozi stablecoinu, která vedla ke ztrátám ve výši desítek miliard dolarů a vyvolala uvolnění pákového efektu, který zlikvidoval kryptografické firmy, jako je hedgeový fond Three Arrows Capital a krypto broker Voyager Digital.

"Domníváme se však, že skutečným motorem bylo sloučení Etherea a pozitivní údaje po spuštění testnetu Sapolia na začátku července a testnetu Ropsten v červnu, které naznačují, že sloučení je v roce 2022 životaschopné," uvedla JPMorgan.

Nadcházející událost týkající se Etherea byla investory velmi očekávána. Cílem sloučení je převést blockchain Etherea ze sítě proof-of-work na systém proof-of-stake, který má být rychlejší a efektivnější z hlediska spotřeby energie při těžbě.

Podle JPMorgan by úspěšné sloučení Etherea v letošním roce mělo přispět ke zlepšení nálady na kryptotrhu. V současné době se očekává, že ke sloučení dojde v září, v závislosti na tom, jak si povede připravovaný testnet Georli. Tento test je naplánován na 11. srpna a je jedním z posledních kroků před sloučením.

Zatímco ether zaznamenává silné oživení, je před ním a širším kryptotrhem ještě dlouhá cesta k obnovení nedávných ztrát. Objemy obchodů s kryptoměnami v červenci nadále klesaly a denní objemy obchodů s NFT se meziročně propadly o 84 %, uvedla společnost JPMorgan.

Pokračující oživení trhu s kryptoměnami by nakonec mohlo v krátkodobém horizontu záviset na nadcházejícím sloučení Etherea, protože investoři do kryptoměn hledají tolik potřebnou podporu sentimentu.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články