Autor: Adam Spáčil

Legendární investor Bill Miller upozorňuje na 7 atraktivních sázek pro investory, kteří se potýkají s nejistotou na trzích

Legendární investor Bill Miller se domnívá, že na trhu existuje nejméně sedm atraktivních širokých sázek, a to i v současném prostředí geopolitických obav a zpřísňování měnové politiky.

Legendární investor Bill Miller se domnívá, že na trhu existuje nejméně sedm atraktivních širokých sázek, a to i v současném prostředí geopolitických obav a zpřísňování měnové politiky.

Ve svém posledním pohledu na trh tento týden Miller uvedl, že nikdo si nemůže být jistý výsledkem ruské války na Ukrajině - a předpověděl, že důsledky se projeví v průběhu mnoha let, nikoli měsíců.

"Nikdo neví, jak dlouho bude válka na Ukrajině trvat ani jaký bude její výsledek," napsal. "Nikdo neví, jak vysoká bude inflace, ani kdy začne klesat."

Trhy byly zasaženy volatilitou vyvolanou krátkodobými riziky. Americké akcie však tento týden prudce vzrostly poté, co nejsilnější údaje o nezaměstnanosti od roku 1961 zlepšily náladu a zdůraznily sílu americké ekonomiky.

Centrální banky plánují v boji proti inflaci zvýšit úrokové sazby, což přimělo zkušené komentátory, jako je Mohamed El-Erian a Carl Icahn, aby varovali před rizikem ekonomické krize.

Miller poznamenal, že i po úlevné rallye v minulém týdnu zůstávají americké akcie od začátku roku v poklesu. Index S&P 500 letos zatím ztratil 5 %, zatímco technologický Nasdaq je za stejné období o 9,5 % níže.

Předseda představenstva a ředitel společnosti Miller Value Partners poukázal na současnou kombinaci silné americké ekonomiky - s nízkou nezaměstnaností, velkým počtem pracovních míst a rostoucími mzdami - a začínajícího zvyšování úrokových sazeb Fedu. To podle něj vyvolalo rotaci k hodnotovým akciím z růstových akcií, které vedly trh v uplynulém desetiletí.

Jako atraktivní sázky vyzdvihl mateřskou společnost Facebooku (Meta) a Amazon.

Podle Millera má dobrou hodnotu i energetický sektor, protože akcie v tomto odvětví jsou vzhledem k prudce rostoucí ceně ropy nyní nízké.

Ocenění čínských akcií se zdá být také nízké, zejména proto, že Peking slíbil, že pomůže udržet trhy stabilní, řekl.

Dalšími sektory, kterých je třeba si všímat, jsou podle Millera finanční sektory (které těží z rostoucích sazeb), akcie na bydlení a sektory související s cestováním, jako jsou letecké společnosti a výletní lodě, protože spotřebitelé mají uložené peníze, které mohou utratit.

"A nakonec, pokud se podíváme na koš jmen, která poklesla o 50 % nebo více oproti svým 52týdenním maximům, pravděpodobně odhalíme některé dlouhodobé výhodné nabídky," uzavřel.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com

Nejnovější články